Menu

Tip: Vytváření diagramů zdarma v prohlížeči

11.02.2023 11:06 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Vytváření diagramů zdarma v prohlížeči

Tip: Vytváření diagramů zdarma v prohlížeči | foto: Christina Morillo, Pexels

Pokud chcete vytvářet profesionálně vypadající diagramy, nemusíte si kvůli tomu pořizovat drahý vizualizační programy, jako je například Microsoft Visio. Stačí mít internetový prohlížeč.

K použití bezplatné on-line služby Diagrams.net potřebujete pouze internetový prohlížeč. Spusťte například prohlížeč Firefox, nebo Chrome a zadejte do něj adresu app.diagrams.net.

diagram-nahled

Stačí internetový prohlížeč a můžete začít kreslit diagramy, grafy a tabulky. | Zdroj: screenshot webu diagrams.net.

Nejprve klikněte na „Start now“ a následně vyberte místo, kam se mají vytvořené diagramy uložit (Google Disk, Dropbox, disk zařízení). Nejjednodušší je kliknout na položku „Zařízení“. Tak můžete svou práci uložit lokálně na disk.

diagram2-nahled

Vybrat si můžete z mnoha šablon. | Zdroj: screenshot webu diagrams.net.

Poté vyberte možnost „Vytvořit nový diagram“ a vyberte si z nesčetných šablon tu vhodnou. Pokud chcete začít s prázdným diagramem, vyberte možnost „Prázdný diagram“. Potom zadejte, jak se bude diagram jmenovat.

Nyní můžete šablonu upravovat, přesouvat existující prvky myší nebo na ně dvakrát kliknout a změnit text, který obsahují. Nové prvky můžete přidávat také vlevo. Nezapomeňte diagram uložit na pevný disk počítače kliknutím na „Soubor| Uložit“.

Zdroj: Diagrams

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení