Menu

Tisíce za nakoupené hry! Jak to zastavit?

12.01.2023 09:33 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tisíce za nakoupené hry! Jak to zastavit?

Tisíce za nakoupené hry! Jak to zastavit? | foto: Redakce Chip

Chvilka, kterou se vaše děti baví s vaším mobilem, vás tak může přijít na hodně peněz

Zdaleka ne všechny aplikace – a především pak hry – jsou v Obchodě Play ke stažení zdarma. Nákupy v Obchodě Play je sice možné během 48 hodin stornovat (resp. požádat Google o vrácení platby), ale je lepší se takové situaci spíše vyhnout a ušetřit si starosti a čekání na vrácení peněz. Stačí si jen nastavit ověřování nákupů.

Klepněte v Obchodě Play na náš avatar vpravo nahoře a přejděte do nabídky „Nastavení | Ověření“. Zde klepněte na položku „Při nákupech vyžadovat ověření“ a pak se rozhodněte, zdali budete ověřovat všechny nákupy, nebo jestli bude ověření vyžadováno jen jednou za 30 minut. Pak si ještě aktivujte předvolbu „Biometrické ověření“, abyste nemuseli pokaždé vypisovat heslo k vašemu účtu Google, ale vystačili si jen s otiskem prstu nebo rozpoznáním tváře.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení