Menu

Upgrade Windows z 32b na 64b verzi systému

13.11.2016 20:03 | Karel Kovar + Přidat komentář
Upgrade Windows z 32b na 64b verzi systému

Upgrade Windows z 32b na 64b verzi systému | foto: CHIP

Kupujete-li si nový počítač, bude v něm s největší pravděpodobností 64bitový procesor a více než 3 GB operační paměti. A to je důvod, proč se vám vyplatí použít 64bitovou verzi Windows. 

Nemusíte být ale smutní, ani pokud jste si omylem nainstalovali 32bitovou verzi. Přechod na 64bitovou totiž není příliš obtížný.

Nejprve si prověřte, jakou verzi systému máte skutečně nainstalovanou: klikněte v hlavním panelu na tlačítko pro vyhledávání a do příslušného políčka zadejte »sys«. Ve výsledcích vyhledávání zvolte položku »Systémové informace« a poté si ve stejnojmenném okně v sekci »Typ systému« ověřte, jakou verzi Windows máte nainstalovanou.

Pokud je to skutečně jen 32bitová verze a vy toužíte po upgradu, postupujte následovně. Nejprve zazálohujte všechna důležitá data a poté si z webu (například z adresy jdem.cz/ccrvt7) stáhněte nástroj Windows 10 Media Creation. Po jeho instalaci si jeho pomocí vytvořte bootovací DVD (nebo USB flash disk) a nabootujte z něj. Systém vás sám provede procesem upgradu systému.

Info: Pro nabootování z DVD nebo z USB nezapomeňte změnit sekvenci spouštění BIOS.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení