Menu

Windows Phone: Práce s microSD kartou

12.12.2014 13:13 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Windows Phone: Práce s microSD kartou

Windows Phone: Práce s microSD kartou | foto: CHIP

Místa v paměti smartphonu není nikdy dost, a tak je velkou výhodou, pokud je možné vložit telefonu microSD kartu, která představuje velmi laciný způsob, jak paměť zařízení rozšířit.

Pokud používáte smartphone s operačním systémem Windows Phone, máte k dispozici hned několik funkcí, které s microSD kartou souvisejí.

Pro změnu umístění ukládaných dat přejděte do »Nastavení | inteligentní úložiště« a zde si zvolte, zdali budou nové fotky, hudba, aplikace a soubory stažené z internetu ukládány do paměti telefonu, nebo na microSD paměťovou kartu. Zároveň ovšem můžete na microSD kartu přesunout aplikace a hry, instalované v úložišti smartphonu. V nabídce »Nastavení | inteligentní úložiště« klepněte na »telefon« a následně na »aplikace + hry«. Zobrazí se přehled instalovaných aplikací a her, kde můžete po klepnutí na vybranou položku provést její přesunutí na microSD kartu (tlačítkem »přesunout na kartu SD«). Je možné přesunout i více položek současně. Stačí v přehledu aplikací a her klepnout na tlačítko »vybrat«, které se nachází uprostřed dole, pak označit položky k přesunu a klepnout na »přesunout«. Některé aplikace, především ty ze základní výbavy operačního systému Windows Phone na microSD kartu přesunout nelze, což poznáte podle toho, že je není možné označit. Jistě jste si všimli, že podobným způsobem je rovněž možné aplikace hromadně odinstalovávat.

Užitečnou funkcí může být i formátování microSD karty, například když ji potřebujete kompletně vyčistit po předchozím používání. Přejděte opět do »Nastavení | inteligentní úložiště«, zde klepněte na nabídku »SD karta«, pak sjeďte úplně dolů a klepněte na tlačítko »formátovat SD kartu«.

1412c-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.