Menu

Zobrazení teploty procesoru na MacBooku nebo iMacu

27.05.2015 23:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zobrazení teploty procesoru na MacBooku nebo iMacu

Zobrazení teploty procesoru na MacBooku nebo iMacu | foto: CHIP

Pomocí šikovného nástroje můžete zjistit aktuální teplotu procesoru svého počítače. MacBooky mohou pracovat v prostředí do 30° C a iMac zvládne jen o několik stupňů více. 

temp

Použití počítače do cca 30 stupňů by mělo být bezpečné. Nicméně pokud například chcete používat počítač na střeše nebo ve špatně větrané místnosti, mohla by se teplota procesoru zvýšit až na kritickou hodnotu. Proto byste měli mít o teplotě přehled. K tomu můžete použít nástroj iStat pro (zdarma dostupný na internetu) nebo iStat mini (pro OSX Yosemite za 2,99 eura), který ve formě widgetu zobrazuje aktuální teplotu, a navíc je i schopen informovat o rychlosti otáčení ventilátoru.

Poznámka: V placené verzi programu můžete rychlost ventilátoru individuálně nastavit, nicméně i volně dostupná verze je schopna informovat o teplotě procesoru.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení