Menu
CHIP Speedtest

Zpestření zamčené obrazovky pomocí slideshow

13.06.2014 10:50 | Karel Kovar
Zpestření zamčené obrazovky pomocí slideshow

Pokud se vám nelíbí standardní vzhled zobrazovaný při zamčené obrazovce, máte ve Windows 8.1 možnost ho nahradit. Například pomocí slideshow s vlastními obrázky z různých složek.

Nejprve umístěte ukazatel myši do pravého horního rohu obrazovky nebo stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [C]. V charm baru, který se objeví, klikněte na »Nastavení« a poté v dolní části na »Změnit nastavení počítače«. Nyní zvolte kategorii »Počítač a zařízení« a poté sekci »Zamykací obrazovka«.

Zde změňte posuvník u položky »Na zamykací obrazovce přehrávat prezentaci« do polohy »Zapnuto«. Standardně jsou zobrazovány fotografie ze složky Obrázky, není ale problém zvolit jako zdroj jiný adresář. Nejprve klikněte na »Přidat složku« a poté přejděte na vámi zvolený adresář. Svou volbu poté potvrďte kliknutím na »OK«.

Pokud se chcete v prezentaci pochlubit i vlastními fotografiemi, nezapomeňte aktivovat možnost

»Zahrnout složky Z fotoaparátu v tomto počítači a na SkyDrive« – stačí jen přesunout posuvník do polohy »Zapnuto«. Další zajímavou volbu najdete v sekci »Vypnout obrazovku, když se bude prezentace přehrávat«. Implictní nastavení »Nevypínat« je možné změnit tak, aby byl například počítač vypnut jednu hodinu po přehrání prezentace.

trik05a-prez-nahled


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení