Menu

Zrychlete si Wi-Fi

18.11.2015 08:37 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Zrychlete si Wi-Fi

Zrychlete si Wi-Fi | foto: CHIP

S naší anténou si můžete během několika minut vylepšit výkon své domácí bezdrátové sítě.

Ne vždy je technicky možné umístit domácí router a počítač tak dobře, aby signál bezdrátové sítě netrpěl výpadky a nedocházelo ke zpomalování přenosu dat. K lepšímu pokrytí prostoru, kde pracujete se svým počítačem, smartphonem či tabletem, můžete použít náš Wi-Fi Booster – jednoduché, ale funkční vylepšení antény Wi-Fi routeru. Vytiskněte si šablonu antény na co nejpevnější papír, jaký je vaše tiskárna schopna pojmout, vystřihněte obě části antény a na parabolu nalepte hliníkovou fólii (použít můžete alobal, čistý obal od čokolády apod.). Pak už jen parabolu složte a nasaďte na anténu svého routeru.

Během našeho testování se nám s Wi-Fi Boosterem podařilo zesílit signál bezdrátové sítě o 166 procent jeho nasměrováním pomocí paraboly na místo s počítačem, které bylo od routeru vzdálené20 metrů.

1 Příprava součástek

Z šablony Wi-Fi Boosteru je třeba vystřihnout obě části a rozloženou parabolu polepit hliníkovou fólií.

1wlan

1wlana

2 Sestavení

Obě části ohněte a zasaďte příčku do průřezů v parabole. Dejte přitom pozor, abyste nepoškodili hliníkový potah paraboly. Na zadní straně paraboly upevněte příčku lepicí páskou.

2wlan-booster-049

3 Nasazení paraboly

Otvory v příčce, sloužící k nasazení paraboly na anténu Wi-Fi routeru, prořízněte raději menší, aby parabola na anténě pevně držela.

3wlan-booster-071

4 Nastavení

Otáčením paraboly Wi-Fi Boosteru upravte vyzařování signálu bezdrátové sítě tak, aby bylo co nejlépe pokryto místo, kde pracujete s počítačem. Využijte při tom i možnosti polohování antény Wi-Fi routeru.

4wlan-booster-074

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení