Menu

Toshiba má nový tablet AT300

20.08.2012 14:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Toshiba má nový tablet AT300

Toshiba má nový tablet AT300 | foto: CHIP

Toshiba představila nový 10.1’’ tablet AT300 na platformě Android 4.0, Ice Cream Sandwich. Je vybaven procesorem nVidia Tegra 3, nabízí zajímavou konektivitu a je určen pro každodenní práci s multimédii a občasné hraní her na cestách. V Evropě bude dostupný ve třetím čtvrtletí roku 2012.

 

 

 

Tablet má rozměry 260,6 x 178,9 x 8,95 mm a váží 590 gramů. Přes tloušťku 8,95 mm nabízí řadu rozhraní a portů, včetně WLAN, Bluetooth 3.0, mikro USB a mikro HDMI. Vybrané modely budou mít také funkci Mobile Broadband. Zabudovanou kartu Multimedia Card (eMMC) s kapacitou až 64 GB je možné rozšířit externím USB pevným diskem nebo SD kartou. Díky předinstalované aplikaci budou mít uživatelé možnost přístupu ke službám a nabídkám v obchodě Toshiba Places. Kromě toho si budou moci vybrat z více než 500,000 aplikací na Google Play.

Tablet je poháněn čtyřjádrovým procesorem nVidia Tegra 3, který je optimalizován na multitasking, prohlížení webu a občasné hraní her pro mobilní zařízení. Přehrávání videa a obrázků je doplněno zvukem z integrovaných stereo reproduktorů s podporou širokého prostorového efektu SRS WOW HDx od firmy SRS Labs. Tablet je dále vybaven 5megapixelovým zadním fotoaparátem s LED bleskem a 2megapixelovým předním fotoaparátem pro pohodlné fotografování, natáčení videa a chatování. Hmotnost tabletu činí 590 gramů a do této hmotnosti se vejde i 25Wh akumulátor, který podle výrobce stačí na přehrání až 10 hodin videa. Dotykovou obrazovku s rozlišením 1280 x 800 bodů chrání odolné sklo Corning Gorilla Glass.

K tabletu se bude prodávat i dokovací stanice, která umožní snadnější ukládání a dobíjení. Její konstrukce umožňuje nastavení tabletu do různých úhlů pro pohodlné surfování, sledování filmů nebo psaní e-mailů. Toshiba dále nabízí chránič obrazovky AT300 Screen Protector, který chrání obrazovku tabletu proti špíně a prachu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení