Menu

Transgender už i ve hrách: The Sims 4 dostane velmi kontroverzní novinku

18.07.2022 15:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Transgender už i ve hrách: The Sims 4 dostane velmi kontroverzní novinku

Transgender už i ve hrách: The Sims 4 dostane velmi kontroverzní novinku | foto: EA / The Sims 4 press kit

Kdo by neznal oblíbenou simulační strategii The Sims od Electronic Arts (EA). Nejnovější díl této série – The Sims 4 – dostane již na konci července vcelku kontroverzní aktualizaci, která potěší zejména členy komunity LGBTQIA+.

 

The Sims je hra, ve které si vytvoříte vlastní postavu – nebo klidně celou rodinu – přistěhujete se do města a pak už jenom žijete jejich vlastní život, vytváříte životní příběhy, budujete kariéru, nebo se s rodinou rozejdete a jdete si žít svůj vlastní život. Tak či onak, se svým čtvrtým dílem je The Sims bráno již jako kultovní záležitost a videohra, která ovlivnila ne jednu, ale hned několik generací.

The Sims 4 a sexuální orientace

Na konci měsíce července je očekáván nový dodatek Střední škola, ke kterému ve formě bezplatné aktualizace dorazí nový obsah zaměřený na genderovou politiku. Při vytváření vašeho Simíka si totiž budete moci zvolit, kdo ho romanticky přitahuje a kdo ho sexuálně přitahuje – přitom možnosti jsou ženy, muži, obojí, či ani jedno. Dále budete moci vybrat, zdali váš Simík ještě prozkoumává svou sexualitu, což znamená, že se může během hraní ještě proměnit.

| Zdroj: The Sims / YouTube kanál

Ve hře však stále chybí jedno zásadní nastavení, které je k přiblížení k současnému pohledu na gendery nezbytné – výběr neutrálního pohlaví. V tuto chvíli totiž stále musíte vybrat, zdali je váš Sim muž nebo žena, nic mezi tím. EA na svém blogu k tomu uvádí toto: “Vnímáme, že situace, kdy je tato počáteční volba pouze binární, není ideální. Mechanicky však zatím nebinární Simíci v The Sims 4 neexistují. I když jsme aktualizací zájmen udělali pořádný pokrok k reprezentaci nebinárních Simíků, je nám jasné, že zájmena nejsou totéž jako genderové identity. Jsme si vědomi toho, že v téhle oblasti před sebou máme ještě hodně práce.”

Tato aktualizace vzbuzuje mnoho kontroverzí, hráči se totiž ptají, proč se musí při vytváření Sima takto rozhodovat, když je LGBTQIA+ témata vůbec nezajímají. Bohužel, tato funkce nejde vypnout. Již v minulosti se EA snažilo LGBTQIA+ komunitě přiblížit, třeba když umožnila ženským postavám oblékat mužské oblečení a vousy, a naopak mužským postavám make-up či dámské sestřihy.

Zdroj: EA, The Verge

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení