Menu

Trend Micro vyvíjí technologii pro kontrolu mobilních aplikací z cloudu

20.02.2012 11:02 | Redakce Chip + Přidat komentář
Trend Micro vyvíjí technologii pro kontrolu mobilních aplikací z cloudu

Trend Micro vyvíjí technologii pro kontrolu mobilních aplikací z cloudu | foto: CHIP

Společnost Trend Micro pracuje na technologii Mobile App Reputation, která má být první schopná automaticky identifikovat, analyzovat a hodnotit mobilní aplikace z hlediska škodlivého kódu, rizika potenciální krádeže osobních dat a zneužití systémových prostředků (baterie, paměti a šířky přenosového pásma).

Podobně jako služba Google Bouncer Service, která se zaměřuje na detekci malwaru v obchodě Google Android Market, Trend Micro Mobile App Reputation analyzuje různé atributy mobilních aplikací a navíc spolupracuje s obchody nabízejícími aplikace třetích stran pro Android. Zatímco Bouncer hledá v aplikacích případný škodlivý kód, Trend Micro neanalyzuje pouze potenciálně škodlivý kód, ale i rizika v oblasti ochrany soukromí a spotřebu systémových prostředků. Podle agentury Research2Guidance bylo jen v září 2011 v obchodě Android Market publikováno více než 500 000 aplikací. 

Odborníci Trend Micro na výzkum hrozeb identifikovali v roce 2011 přes 1000 škodlivých aplikací pro Android, jejich počet přitom každý měsíc rostl o neuvěřitelných 60 %. Odhadují, že v roce 2012 překročí počet škodlivých aplikací pro Android 120 000.   Podle společnosti Google navíc Android Market překročil hranici 10 miliard stažených aplikací a k prosinci 2011 rostl objem stahovaných aplikací o jednu miliardu měsíčně. Evidentně se jedná o rychle rostoucí trh pro vývojáře legitimních aplikací i počítačové zločince. Zatím technologie Trend Micro kontroluje jen aplikace pro Android a Symbian, postupně však bude přibývat i kontrola dalších platforem. Firma v současnosti sleduje a monitoruje přes 250 000 aplikací a má kapacitu doplnit denně více než 5000 dalších, aby zohlednila vydávání nových aplikací a jejich aktualizací.


 

Spotřebitelé si mohou stáhnout bezplatný nástroj na ochranu před malwarem pro Android ZDE.

 

Firmy mohou získat další informace o řešeních Trend Micro pro mobilní zabezpečení ZDE.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení