Menu

Amazon se chystá na TikTok: jeho popularita mu nedá spát, chce nabídnout podobnou funkci

05.09.2022 15:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Amazon se chystá na TikTok: jeho popularita mu nedá spát, chce nabídnout podobnou funkci

Amazon se chystá na TikTok: jeho popularita mu nedá spát, chce nabídnout podobnou funkci | foto: Hello I\'m Nik/Unsplash

Internetový gigant Amazon připravuje novou funkci, která se nápadně podobá TikToku. Po Reels a Shorts to bude další služba, která si chce urvat z obrovského koláče uživatelské základny TikToku.

Amazon testuje ve své nákupní aplikaci kanál pro foto a video, který silně připomíná sociální síť pro krátká videa TikTok. V současnosti už má v ruce funkci s názvem Inspire, kterou prozatím testují zaměstnanci Amazonu pouze interně. Do budoucna se ale plánuje její rozšíření. Videa a fotky, prohlížené v kanálu Amazonu, bude možné opatřit nálepkami a sdílet s ostatními.

Novinka u Amazonu: nyní přicházejí funkce, nápadně připomínající TikTok

amazontiktok

Velké společnosti, jako Google, Meta a Amazon, si také chtějí ukrojit své z obrovského úspěchu sociálního média TikTok. | Zdroj: Christian Wiediger/Unsplash

Uživatelé byli doposud zvyklí na opačnou cestu. Trend byl spíš takový, že tradiční značky sociálních sítí, jako například Facebook, Instagram a nakonec i TikTok, rozšiřovaly své pole působnosti také do oblasti obchodu a ve svých aplikacích začaly nabízet i nákupní funkce. Amazon chce nyní jít opačným směrem, a to rozšířit své tradiční nákupní prostředí o prvky sociální sítě. Díky vlastnímu kanálu budou mít prodejci ve spolupráci s influencery možnost inzerovat své produkty ve stejném prostředí, kde je bude možné i zakoupit.

Instagram Reels a YouTube Shorts: Google a Meta už TikTok napodobují

Přestože Amazon tvrdí, že neustále zkouší nějaké nové funkce, které by měly především usnadňovat život jeho zákazníkům, je otázkou, zda plán rozšířit prodejní platformu o funkcionalitu sociálního média skutečně vyjde.

O část úspěchu TikToku se už snaží poprat Meta s Google, kteří rozjeli podobné služby ve svých platformách v podobě Instagram Reels a YouTube Shorts. Vycházejí z TikToku a v podstatě nabízejí totéž: tvorbu a sdílení krátkých videí, která jsou z nejrůznějších myslitelných oblastí uživatelského zájmu. Zdá se, že se k nim brzy přidá i Amazon a rozjede "svůj TikTok" v podobě služby Inspire.

Zdroj: The Wall Street Journal

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení