Menu

Nástupce PlayStation 5: verze Pro dostane dvojnásobný výkon

25.03.2022 13:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nástupce PlayStation 5: verze Pro dostane dvojnásobný výkon

Nástupce PlayStation 5: verze Pro dostane dvojnásobný výkon | foto: Triyansh Gill/Unsplash

Než se začne prodávat PS5 Pro, to ještě pravděpodobně uplyne mnoho měsíců. Podle prvních informací se ale hráčům vyplatí počkat. Nové vydání oblíbené herní konzole má nabídnout oproti standardní verzi dvojnásobný výkon.

Objevily se zajímavé informace, které se týkají připravované herní konzole Sony PlayStation 5 Pro. Je zřejmé, že druhé vydání konzole nové generace bude mít pod kapotou výrazně vyšší výkon. Osazena by měla být výkonnějším grafickým čipem a alternativami k technologiím Nvidia Deep Learning Super Sampling (DLSS) a AMD FidelityFX Super Resolution (FSR), které vyvinula samotná Sony.

Přestože Sony v současné době ani nedokáže uspokojit poptávku po PlayStation 5, už pilně pracuje na nové edici, vylepšeném modelu PlayStation 5 Pro. Zákazníci ale přeci jen budou muset být ještě chvíli trpěliví.

Zdroj: YouTube/RedGamingTech, "Playstation 5 Pro Is COMING - PS5 Pro Performance, Ray Tracing Innovations, Release Date & Specs"

PS5 Pro: dvojnásobný výkon a výrazně zlepšené vykreslování

Očekává se, že PS5 Pro bude představena nejdříve na konci roku 2023 nebo začátku roku 2024. Trpělivost by se ale měla hráčům vyplatit, protože první informační úniky hovoří o dvojnásobném výkonu a 2,5x lepší optimalizaci pro raytracing. To by mělo umožnit spouštět daleko více her v nativním rozlišení 4K a s vyšší snímkovou frekvencí.

Stále se ale jedná o spekulace, i když jsou jistě pro příznivce konzolového hraní velmi atraktivní. Možná nám namísto nich první oficiální informace o připravované PlayStation 5 Pro poskytne v průběhu nastávajících měsíců samotná Sony.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  PlayStation 5

  Ale hovno prosimtě… PlayStation 5 má v sobě tak dokonale komponenty že pro podle toho co píšeš by musela stát tak 30K…Když o tom hovno víš tak to tady ani nepiš…

  Reagovat na komentář

  Buchtičky

  Buchtičky s krémem, nebo také dukátové buchtičky či buchtičky se šodó, jsou český sladký pokrm tvořený kynutými buchtičkami, které jsou polité teplým vanilkovým krémem. Buchtičky je možné podávat také podle staršího francouzského receptu se šodó, vinnou pěnou tvořenou především vínem a vejci, a mohou se servírovat s čerstvým ovocem.[2] Buchtičky se šodó jsou tradiční středoevropský pokrm, jeho varianta se vaří také v Bavorsku. Podobná jídla se však připravují také v Anglii, Francii a Itálii, kde se obdobnému krému z vaječných žloutků, cukru a sladkého vína říká zabaglione.[3][ne­dostupný zdroj] K nahrazení šodó vanilkovým krémem došlo v minulosti vlivem vaření ve školních a závodních jídelnách, kdy šodó neodpovídalo platným normativům a bylo nahrazováno mléčným pudinkovým krémem.

  Reagovat na komentář

  Přesně tak

  Lépe bych to nenapsal souhlasím .

  Reagovat na komentář

  PS5pro

  Rad bych vam rekl jak to vlastne je . Vlastnim nejednu spolecnost a muj nazor je takovy, ze pri vsem to dnesni konzole neumi co jsou Qbity a treba 3500 takovych zvladne polorealitu a 12500 plnou realitu i nove procesory, co se tento rok vyrabeji se vsemi temi jadry nedosahuji ani onechz 3000, takze co tu resit? Diky za vas nas cas!

  Reagovat na komentář

  Yes

  Reakce na Viktor: Souhlas.

  Reagovat na komentář

  A já se ptám , k čemu to bude ? Bude to snad nativně zvládat 8K rozlišení či snad budou vycházethry na 2* výkonnější systém ? To pochybuju, postupný upgrade výkonu v SW žádná konzolová korporace nebude rozumně podporovat .A vzhledem k tomu že jsem Sony naletěl už s PS4Pro , tak vím svoje …každá doba je omezena technologií v které se vyskytuje a sen o tichém a výkonném zařízení bere se slavnou půltou generací za své. Vrtulníky stačily ,výkonu je dostatek a ani dnes skoro rok a půl po vydání nextgenu neexistuje hra ktera by jej rozumné využívala …Příště do Pro verzerozhodně nepůjdu a budu volit ticho s tím že rozdíl stejně nepoznáte .

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení