Menu

Nejzajímavější novinky na Netflixu: provařený Woodstock 99 a bláznivá česká komedie

25.08.2022 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejzajímavější novinky na Netflixu: provařený Woodstock 99 a bláznivá česká komedie

Nejzajímavější novinky na Netflixu: provařený Woodstock 99 a bláznivá česká komedie | foto: Bontonfilm CZ / Mstitel press kit

Netflix stále patří mezi českými diváky k nejoblíbenějším streamovacím platformám, byť se mu na hřbet škrábe HBO Max i Disney+. Za posledních 14 dní přibyly (a za pár dní přibudou) na platformu velmi zajímavé novinky, které byste rozhodně neměli minout.

Woodstock 99: Totální provar (ČSFD: 81 %)

Alternativní název “Když se všechno po*ere: Woodstock 99” mluví za vše. Dokumentární minisérie režírovaná Jamie Crawfordem do detailu mapuje hudební festival Woodstock 1999, který zahýbal společností, a to nejen tou hudební. V průběhu tří dnů došlo k extrémním škodám na majetku a újmám na zdraví.

| Zdroj: Netflix / YouTube kanál

V roce 1999 vznikl nápad na znovuuspořádání legendárního festivalu Woodstock, tentokrát však v nových kulisách bývalého vojenského letiště a za zvuků moderní rockové hudby, jakou v 90. letech hráli Limp Bizkit, Korn nebo Red Hot Chilli Peppers. Proč to dopadlo “totálním provarem” se můžete podívat v originálním netflixovském třídílném dokumentu.

Sandman (ČSFD: 74 %)

Adaptaci fantastického díla spisovatele a tvůrce komiksů Neila Gaimana uvedl Netflix teprve nedávno a jde o vůbec první takto rozsáhlou adaptaci ságy o Pánovi snů, Sandmanovi. Příběh o světě dávných božstev kontrolujících naše životy můžete sledovat na ploše 11 epizod s přijatelnou stopáží 38 až 64 minut.

| Zdroj: Netflix / YouTube kanál

Seriál zatím sbírá vcelku kladná hodnocení, kromě režiséra filmů z univerza DC Comics Davida S. Goyera (Blade, Muž z oceli) se mezi tvůrce zařadil i sám spisovatel Neil Gaiman. Hlavních rolí se zhostili Tom Sturridge nebo Gwendoline Christieová.

Mstitel (ČSFD: 32 %)

Česká surreálno-dadaistická komedie o bývalém herci, který bojuje se závislostí na alkoholu, ale musí také svést boj o přízeň svého synka. Mstitel z roku 2021 není lehkou komedií pro většinovou populaci, což naznačuje i podezřele nízké hodnocení na ČSFD.

| Zdroj: BontonfilmCZ / YouTube kanál

Vyznačuje se extrémně dynamickou kamerou, experimentálním scénářem a na českou filmovou tvorbu až překvapivě nestandardní stylizovanou grafikou. Hlavní roli sehrál spíše neznámý herec Daniel Fischer, ve filmu se však objeví také Jaroslav Dušek, Hana Vagnerová nebo Petr Čtvrtníček. Za režií a scénářem stojí filmařka Lucia Klein Svoboda.

Zdroj: ČSFD, Netflix

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení