Menu

Nový smartphone od Samsungu: výrobce plánuje levnější Galaxy Fold

06.07.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nový smartphone od Samsungu: výrobce plánuje levnější Galaxy Fold

Nový smartphone od Samsungu: výrobce plánuje levnější Galaxy Fold | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Podle nejnovějších úniků vše nasvědčuje tomu, že se Samsung chystá uvést na trh nový skládací smartphone. Půjde o levnější alternativu k modelu Galaxy Fold.

V oblasti skládacích smartphonů je Samsung nesporným lídrem trhu. Jeho cena je ale podstatně vyšší, než kolik stojí srovnatelné běžné smartphony. To by se ale mělo změnit, protože Samsung plánuje uvést levné skládací zařízení.

Podle zpráv z Jižní Koreje Samsung pracuje na levném modelu skládacího smartphonu. Zatím je známý pod označením Galaxy A Fold. Momentálně se nachází ve vývojové fázi.

Nový Galaxy Fold od Samsungu: cenově dostupný model skládacího smartphonu na trhu je ale stále v nedohlednu

Bude ale ještě trvat měsíce, než si budeme moct dostupnější skládací Galaxy koupit. Typ A Fold by měl na trh přijít až v roce 2024. Nicméně jeho cena se očekává na úrovni 800 USD, což je při současném kurzu přibližně 19 tisíc Kč. Není to zrovna málo, ale i tak by se jednalo o nejlevnější skládací telefon.

Tak nízké ceny z pohledu jinak technologicky velmi pokročilých skládaček chce Samsung u modelu Galaxy A Fold dosáhnout obětováním některých "pokročilých" funkcí. Můžeme tedy očekávat horší fotoaparát, levnější typ procesoru, menší kapacitu operační paměti a paměťového úložiště.

Zdroj: ETNewsNotebookCheck

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.