Menu

Počítačové hry s nejlepším příběhem? Tyhle tři určitě musíte vyzkoušet

20.09.2022 16:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Počítačové hry s nejlepším příběhem? Tyhle tři určitě musíte vyzkoušet

Počítačové hry s nejlepším příběhem? Tyhle tři určitě musíte vyzkoušet | foto: JESHOOTS.com / Unsplash

Někdo hraje videohry zejména kvůli pocitu akce, někdo zase kvůli možnosti vybít svou kreativitu. A někdo to bere jako zážitek podobný filmu či knize, takže hlavní důraz klade na příběh. Jaké jsou nejlepší počítačové hry s propracovaným příběhem?

Upozornění: článek obsahuje spoilery, vyzrazení celého děje – pokud si tak chcete některou z her zahrát, nečtěte dál!

Mafia: The City of Lost Heaven

A začneme rovnou českou klasikou, která dokázala pobláznit svět. Lineární městská akce Mafia od tvůrců Illusion Softworks vedených Danielem Vávrou je nejen ultimátní hrou s tou dobou realistickými prvky, ale taktéž se skvělým mafiánským příběhem plným překotných zvratů, hřejivých momentů a zrady.

Jako taxikář Tommy Angelo se jednoho dne namočíte do kšeftu s gangsterskou rodinou Dona Salieriho, pro kterou pak kvůli nelehké životní situaci začnete pracovat. Postupně se vám však znelíbí některé úkony členů rodiny a od Salieriho skupiny se začnete oddělovat. Ale však to znáte – z mafiánské rodiny se neodchází nikam jinam, než na onen svět.

BioShock Infinite

Série akčních FPS BioShock nabízí dokonalou syntézu skvělé hratelnosti a poutavého dynamického příběhu. Nám nejlépe utkvěl v paměti třetí díl s podtitulem Infinite. Jako bývalý detektiv Booker DeWitt se dostanete do metropole New Columbia, která se vznáší v oblacích. Město vede fanatik Zachary Comstock, který chce prostřednictvím své dcery Elizabeth zničit pozemské Spojené státy.

| Zdroj: Ghost Story / YouTube kanál

Elizabeth umí cestovat mezi časem a prostorem a právě s její pomocí se podaří Comstocka zabít, ale ještě předtím nahlédnout do eventuální budoucnosti, ve které Elizabeth skutečně zničí svět. Následně je Booker s Elizabeth přenesen na začátek všech jejich dimenzí – potok, ve kterém byl Booker pokřtěn. Následně hráč teatrálně zjišťuje, že právě Booker je Comstock z jiné dimenze a Elizabeth není nikdo jiný, než jeho dcera Anna, kterou prodal.

Death Stranding

Co by to bylo za výpravný seznam, aby na něm chyběla hra od Hidea Kodžimy. A proč si rovnou nevzít na paškál nejnovější počin japonského génia – Death Stranding. Titul se odehrává na území Spojených států pár let po apokalyptické události zvané Příliv smrti. Tento příliv smrti způsobil, že mrtvé duše uzavřené mezi životem a smrtí (na tzv. Pláži) se vrátí zpět na Zemi v podobě spirituálních bytostí známých jako VV (vyvržené věci).

| Zdroj: PlayStation / YouTube kanál

Vaším hlavním cílem je spojit východní a západní pobřeží USA pomocí tzv. chirální sítě, tedy jakési post-apo obdoby internetu. Vaše postava Sam Porter Bridges bude cestovat krajinou, dodávat zásilky a zjišťovat, jak to vlastně je s oným Přílivem smrti a proč visí ve vzduchu poslední, šesté velké vyhynutí.

Zdroj: Autorský text, Wikipedia, The Gamer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Jen 3

  Reakce na Saint: Někdo to již zmínil, tohle je fakt málo

  Reagovat na komentář

  PC

  Reakce na Azure: a od kdy je Last of Us počítačová hra?

  Reagovat na komentář

  Moc krátký seznam

  Seznam o 3 titulech je sakra krátký. Rozhodně tu chybí oba tituly The Last of Us (jedna bez druhé nefunguje tak dobře) a minimálně Uncharted 4. A osobně jsem si hodně užil i příběh Horizonu (dvojdílná série je skvělá ve spoustě parametrů), ovšem první díl docení jen angličtiny znalí hráči…

  Reagovat na komentář

  Co se týče kultovních her s příběhem, tak rozhodně série Half Life a třeba Sillent Hill…

  Reagovat na komentář

  A co třeba Metro,všechny díly jsem dohrál do konce a byl jsem nadšen. Sice nemají video ukázky,ale příběhem člověk vlastně kráčí

  Reagovat na komentář

  X

  Frostmourne hungers !!

  Achjo …zase práce…

  Reagovat na komentář

  Je to věc názoru ale mě tu chybí Jedi : Fallen order. Pokud si někdo myslí že Fallen order je strašná hra… myslete si co chcete, já vám do toho kecat nebudu.

  Reagovat na komentář

  RDR2,Witcher 3,Mass effect trilogie, i Cyberpunk 2077. Nedat tam ani jednu ztechto her, no nevím nevim.

  Reagovat na komentář

  Respektuji názor ale upřímně nedat do top3 RDR2, The Last of Us, Zaklínače anebo GOW a namísto toho se tu poplácávat nad famózním příběhem Mafie je trochu úlet. Mafie je skvělá hra a česká klasika, ale v porovnání s výše zmíněnými je úplně jinde, a to platí i o zbylých dvou hrách

  Reagovat na komentář

  To je věc názoru

  Reakce na ReeseCZ: Naprosto souhlasím s Mafií…jinak mi tam rozhodně chybí Red Dead 2 a Zaklínač 3 a vlastně i Metro by sem mohlo patřit…ale to je asi věc názoru

  Reagovat na komentář

  A co Zaklínač 3?

  Reagovat na komentář

  Nejlepší příběh

  Zapomněli jste Warcraft 3 no kdo nezažil přeměnu Prince Arthase na krále Lichů nezažil nic

  Reagovat na komentář

  Hry na pc !!!

  Dostávám od Vás CHIP v nabídce na Netu a tak jsem rád ! Zkusím nějaké hry ! Thank You !!!

  Reagovat na komentář

  HAHAHAHA

  Nevím který blb a diletant dělal článek , ale nemít umístěné v top 3

  The last of US a Red dead 2 a mít tam tyhle hry je teda veliký počin .
  Směšné .

  Reagovat na komentář