Menu

Před uvedením iPhonu 14: zákazníci se mohou dočkat velkého zklamání v oblasti hardwaru

17.03.2022 16:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Před uvedením iPhonu 14: zákazníci se mohou dočkat velkého zklamání v oblasti hardwaru

Před uvedením iPhonu 14: zákazníci se mohou dočkat velkého zklamání v oblasti hardwaru | foto: Nilay Patel/Unsplash

Nová generace iPhonu 14, která by měla být uvedena letos na podzim, může být pro fanoušky Applu velkým zklamáním. Podle informací zasvěcených lidí z oboru výrobce u levnějších modelů pravděpodobně nepoužije nejnovější čipy.

Podle zpráv dobře informovaného analytika Minga-Chi Kuo Apple letos chystá u nových smartphonů iPhone 14 výraznější odlišení. K dispozici budou dvě standardní varianty a dvě verze Pro. Pro zakoupení vyšších verzí by měl být hlavní motivací instalovaný procesor. Zde se Apple velmi pravděpodobně spolehne na A16 Bionic.

Z toho by ale mohlo vyplývat, že standardní modely iPhonu 14 budou stále dodávány s procesorem A15. Nic proti tomu, jde nakonec o nejlepší procesor Applu pro letošní rok, který by měl i nové řadě iPhonů zaručit dostatečný výkon. Pokud ale budete chtít v případě zakoupení nejnovějšího smartphonu sledovat nejnovější technologický vývoj, budete muset sáhnout po větších a pravděpodobně i mnohem dražších modelech Pro.

iphone14twitter

| Zdroj: Twitter/Ming-Chi Kuo (@mingchikuo)

iPhone 14 se starším procesorem: proč by to Apple mohl udělat?

Důvodem tohoto rozhodnutí, pokud se v době uvedení ukáže jako pravdivé, bude pravděpodobně přetrvávající nedostatek polovodičů. Vše nasvědčuje tomu, že bude přetrvávat i v roce 2022. Protože Apple nové modely začíná vyrábět už před samotným oficiálním uvedením na trh, mohla by úspora na nových čipech a využití stávajících modelů vést k výraznému urychlení výroby.

Zda se odhad analytika Minga-Chi ukáže jako pravdivé, teprve uvidíme. Až do oficiálního oznámení si výrobce všechny informace pečlivě střeží.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení