Menu
CHIP Speedtest

Půjde o nového favorita mezi prohlížeči pro Android?

29.11.2019 06:50 | Jiří Palyza
Půjde o nového favorita mezi prohlížeči pro Android?

Existuje mnoho prohlížečů pro Android, ale jen málo z nich je skutečně inovativních. To by se ale s novou verzí Firefoxu mělo změnit.

Firefox Preview nabízí náhled na mobilní prohlížeč budoucnosti, který má některé výhody oproti silnému konkurenčnímu Chrome. Drtivá většina uživatelů Androidu surfuje právě s Chrome od Googlu. Podle nedávných informací od společnosti Netmarketshare je vidět, že v říjnu tohoto roku to bylo více než 92 procent. Ve srovnání s tím je podíl uživatelů Firefoxu naprosto zanedbatelný. Na zcela nové verzi prohlížeče Firefox pracuje Mozilla už delší dobu, aby udržela krok s největším konkurentem v oblasti mobilních zařízení. Už i na platformách jako např. Git Hub se v této souvislosti často objevuje název Firefox Fenix.

Nicméně bez ohledu na to, jak bude nový Firefox nazván, si nyní můžete po instalaci aplikace dopřát první pohled na prohlížeč budoucnosti od Mozilly. Nyní se objevil Firefox Preview v nové verzi 3.0 a s ním i mnoho zajímavých nových funkcí. Verze APK je už nabízí, v obchodu Play si uživatelé budou muset ještě nějaký čas počkat.

firefixpreview-logo
Firefoxu Preview - aplikace pro Android 2.3.0    
Firefox je v oblasti prohlížečů Android daleko za konkurenčním Chrome. S novou verzí mobilního Firefoxu se to ale může změnit - vyzkoušejte ji předem pomocí aplikace pro Android „Firefox Preview“.

 

Firefox Preview: co je nového ve verzi 3?

firefoxpreview11

Prohlížeč Firefox Preview přichází s užitečnými funkcemi privátního nastavení.

Ve verzi 3.0 získal Firefox Preview celou řadu nových funkcí, které usnadňují a zrychlují procházení a zapamatování odkazů. Odkazy z jiných aplikací lze nyní otevřít ve výchozím nastavení na soukromé kartě. Jediné, co pro to musíte udělat, je otevřít odkaz jednou a jako výchozí prohlížeč nastavit možnost "Private Firefox Preview."

Všechny otevřené soukromé karty lze nyní zavřít také prostřednictvím informační lišty, takže relaci prohlížeče můžete ukončit jediným kliknutím. Kromě toho je nyní možné ručně přidat požadované vyhledávací služby a posunout navigační lištu dolů nebo nahoru. Seznam všech nových funkcí naleznete v oficiálních release notes.

Firefox Fenix nebo Firefox Klar: jak to nakonec bude?

firefoxpreview22

Firefox Preview: takto by mohl nový prohlížeč Firefox v budoucnosti vypadat.

Co je poněkud zmatené: kromě mobilní verze Firefoxu a jeho potenciálního nástupce Firefox Fenix existuje ještě druhá verze prohlížeče pro smartphony. Firefox Klar je štíhlejší verze browseru, která se zaměřuje především na ochranu soukromí.

Firefox Fenix: prohlížeč budoucnosti od Mozilly

Očekávání jsou vysoká, Mozilla už na vývoji nového prohlížeče pro mobilní telefony nějakou dobu pracuje. Pro udržení kroku se silnou konkurencí tvořenou Chromem, Operou a dalšími dává vývoj mobilního Firefoxu určitě smysl. Kompletně inovovaná verze browseru by mohla segment mobilních prohlížečů řádně rozvířit.

Předběžná verze Firefox Preview už přesvědčí líbivým přehledným designem a jednoduchou nabídkou. Inovativní funkce v ní ale prozatím nenajdete. Přesto se vyplatí vývoj nové verze mobilního Firefoxu sledovat. Preview verze k tomu nabízí perfektní příležitost a lze ji bez problémů stáhnout a instalovat do smartphonu.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení