Menu

Samsung a Google spojili své síly: snaží se postavit Applu a vytvořit mu silnou konkurenci

06.02.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung a Google spojili své síly: snaží se postavit Applu a vytvořit mu silnou konkurenci

Samsung a Google spojili své síly: snaží se postavit Applu a vytvořit mu silnou konkurenci | foto: Quang Tri NGUYEN/Unsplash

Internetový gigant a jihokorejský lídr v oblasti smartphonů zintenzivňují spolupráci v boji proti Applu. Přidává se i Qualcomm a společně pracují na technologii smíšené reality. Jaký bude svět digitálních zařízení, které časem nahradí mobily?

V rámci nedávné akce Unpacked, která se konala v kalifornském San Franciscu, Samsung představil především nové modely své špičkové řady smartphonů Galaxy S23. Ke konci ale zazněly také informace i připravovaných zařízeních, které budou podporovat technologii "Extended Reality". Ve spolupráci s Googlem a Qualcommem pracuje na nových produktech.

Přesnější informace o tom, na jaká zařízení se uživatelé mohou začít těšit, zatím nebyly zveřejněny. Tae Moon Roh, který je šéfem mobilní divize společnosti Samsung, v rozhovoru pro Washington Post uvedl, že zatím není na pořadu dne sdělení bližších podrobností. "Jsme na cestě, ale zatím nikoliv příliš daleko," naznačil v odpovědi na zvídavé otázky.

Google a Samsung pracují společně: vytvářejí konkurenci Applu

applearglasses

Apple velmi intenzivně pracuje na technologiích, které by měly do budoucna nahradit smartphony jak je známe dnes. Už letos na jaře by měl představit první zařízení, které bude přepínat mezi rozšířenou a virtuální realitou. | Zdroj: sndrv/Foter.com

Při vývoji zařízení rozšířené reality ale existuje jasné, vcelku očekávané, rozdělení úkolů. Qualcomm vyvíjí čipové sady, Samsung zbylý hardware a Google je zodpovědný za software. Operačním systémem pravděpodobně bude zeštíhlená verze systému Android. Google pracuje na specifické úpravě pro nové produkty.

Oznámení, které přišlo v těchto dnech, vlastně ani nepřekvapuje. Očekává se, že Apple už na jaře letošního roku představí první vlastní zařízení s technologií rozšířené reality. Půjde pravděpodobně o headset, který by měl umět přepínat mezi zobrazením rozšířené a virtuální reality. Poběží na operačním systému, který bude vycházet z iOS, a zjednodušeně řečeno půjde o jeho 3D verzi.

Zdroj: Washington Post

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.