Menu

Sociální sítě bombarduje nový trend: takové šaty jste ještě neviděli

05.09.2022 19:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Sociální sítě bombarduje nový trend: takové šaty jste ještě neviděli

Sociální sítě bombarduje nový trend: takové šaty jste ještě neviděli | foto: Tamara Bellis / Unsplash

TikTok je zřejmě nejoblíbenější sociální sítí dneška – minimálně mezi mladší populací. A také funguje skvěle jako třídírna trendů. Není to ani tak dávno, co jsme tu měli několik zajímavých optických klamů z TikToku. A nyní přichází na řadu další.

Co říkáte na tyto šaty? Jde o stokrát ohranou internetovou iluzi s kusem oblečení z Británie. Tyto ikonické šaty mají dokonce vlastní stránku na Wikipedii. Uživatelé po celém světě se na internetu přeli o to, jestli jsou šaty modro-černé nebo zlato-bílé. Pak se objevili i tací, kteří tvrdili, že šaty jsou černo-bílé nebo modro-zlaté. Podobných virálních videí a fotek se pak objevily ještě další desítky.

Šaty na TikToku

Iluze, o které informujeme dnes, ale zdaleka není tak vyhrocená. Uživatelé na TikToku se mohou setkat s videem, na kterém modelka obléká zajímavě vzorované šaty. Když se pokusí zatáhnout za kličku a šaty si v pase utáhnout, celá postava se jakoby prohne.

Efekt způsobuje grafický návrh na materiálu, který se po roztažení zdeformuje do takto obskurního tvaru. Konkrétně se jedná o šatky Brush Print Knot Front Bodycon Dress z fastfashion řetězce Shein. Výhodou motivu na dámské postavě je, že opticky rozšiřuje všechny křivky, ale zároveň zeštíhluje úzký pas. Proto test tohoto oděvu vyvěsila na svůj profil kanadsko-albánská tiktokerka @jemianxo.

Ukázka speciálních šatů | Zdroj: oliviasworld95_ / TikTok

Ukázka speciálních šatů | Zdroj: oliviasworld95_ / TikTok

Opravdový hit z videa však učinila až její o poznání větší kolegyně-influencerka Olivia. Tato korpulentní modelka se rozhodla ukázat, jak dokáží šaty zeštíhlit její pas. 3XL varianta těchto šatů bohužel jejímu pasu moc neubrala. Ba naopak. Tím, jak si utáhla pas, se mnohem víc projevila šířka a velikost trupu. Komentáře pod videem na jejím profilu na TikToku však hovoří zcela jasně – k tomu, aby byl pas plus-size modelky zeštíhlen, musely by šaty obsahovat větší černý pruh. Jinak efekt nemůže fungovat.

Co si o těchto šatech myslíte vy? Můžete si je pořídit v obchodě Shein za 13 dolarů (320 korun bez daně) a vyzkoušet to klidně sami na sobě.

Zdroj: TikTok, The Sun, Shein

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Jojo

  Tak pořád je lepší psát o kusu hadru, nez o vyžilé rajdě, která si myslí, že je VIP. Počkám si, až bude mít fotky na toaleťáku

  Reagovat na komentář

  Koho tohle zajímá?

  To se vážně ve světě IT neděje nic zajínavějšího? Jako že někdo zabíjí čas sledováním bezobsažných videí, no prosim, asi nemá nic lepšího na práci. Ale napsat o tom „reportáž“? A za tohle vás někdo platí, nebo si pro svoje dílo musíte pronajmout prostor?

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení