Menu
CHIP Speedtest

Test: Prestigio Multipad 4 Diamond 7.85 3g

30.03.2014 23:23 | Karel Kovar
Test: Prestigio Multipad 4 Diamond 7.85 3g

Zajímavý tablet od Prestigia překvapí nejen luxusním provedením za rozumnou cenu. Co může uživateli nabídnout a jak obstojí ve srovnání s konkurencí?

Na trhu tabletů najdete v současnosti obrovské množství přístrojů, rozličných rozměrů a cen. Pokud se mezi nimi chce někdo prosadit, musí něčím zaujmout. Prestigio v případě tohoto tabletu sází na kvalitu provedení. Ve srovnání s většinou „skoroplastové“ konkurence působí tento model luxusně a pocit bytelnosti umocňuje i zadní hliníková strana. Majitele potěší i slušná výbava v podobě IPS panelu, 3G nebo 16 GB místa. Displej za konkurencí lehce zaostává pouze v nabízeném rozlišení – 1024×768 je ale ve srovnání s obvyklými  1 280×800 znát jen nepatrně. Čtyřjádrový procesor zajišťuje, že nebudete mít problémy ani s hraním graficky náročnějších her. K tomu přispívá i grafická karta Quad Core Mali 400 MP.

Operačním systémem je Android ve verzi 4.2, který nemá problémy se stabilitou a Prestigio přidává i vlastní softwarovou výbavu – téměř dvě desítky her a aplikací se vždy hodí.

U 3G varianty je možnost telefonování a posílání/přijímání SMS/MMS a nechybí ani FM tuner nebo RDS. K dobré výdrži přispívá k baterie o solidní kapacitě 4 700 mAh.

Ve finále je tedy možné prohlásit, že tabletu (snad kromě zmiňovaného rozlišení) není co vytknout a pokud potřebujete přístroj s 3G, lze ho jen doporučit. My bychom ale volili Wi-Fi variantu, která je přibližně o 1 000 Kč levnější. K dobré konkurenceschopnosti přispívá i skutečnost, že (jak je u Prestigia dobrým zvykem) je součástí balení i kvalitní kožené pouzdro. Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 je také k dispozici ve dvou barevných provedeních – černé a bílé.

Pokud bychom ho chtěli srovnávat s konkurencí, nejlepším kandidátem bude pravděpodobně ASUS MeMO Pad HD 7, který za podobnou cenu nabídne lepší rozlišení (1280×800), ale nižší výdrž na baterii a především podstatně horší provedení. Prestigio MultiPad rozhodně patří v této kategorii mezi nejlepší tablety, které jsme doposud v Chipu testovali.

prestr1-nahled

Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85

Technická data

Displej                                    7,85“ / IPS / 1028×768 / lesklý / dotykový

CPU / RAM                           4 x ARM Cortex-A9  1,6 GHz / 1 GB

Operační systém                     Android 4.2 Jelly Bean

Úložiště / SD karta                 16 (32) GB / microSD

Výbava                                   2megapixelová zadní kamera, FM tuner, RDS

Rozhraní                                 3G,Wi-Fi, microSD, Bluetooth, microUSB 2.0,

Kapacita akumulátoru:           4 700 mAh

Rozměry a hmotnost              20×13,6×0,8 cm, 406 g


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení