Menu

Udělejte si ze SIM karty kartu micro

14.10.2012 06:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Udělejte si ze SIM karty kartu micro

Udělejte si ze SIM karty kartu micro | foto: CHIP

Konečně máte nový tablet, případně nový smartphone doma a chcete ho samozřejmě ihned vyzkoušet. Výměna SIM karty ale není tak jednoduchá, jak jste si mysleli. Některá moderní zařízení totiž mají pouze slot pro karty typu micro SIM.

V tomto případě existují tři způsoby, jak situaci řešit. Zaprvé můžete zajít za svým mobilním operátorem a požádat ho o vydání nové SIM karty těchto rozměrů. Druhou, rychlejší možností je zajít do obchodu, který se zabývá prodejem mobilních telefonů, případně za operátorem, a zjistit, zda jsou zde schopni vaši stávající SIM kartu „sestřihnout“ do potřebných rozměrů. Prodejci už dost často mívají speciální kleště se šablonou, pomocí kterých rychle a hlavně bezpečně SIM kartu zmenší na „micro“ rozměr. Cena za takovouto službu by neměla být příliš vysoká, a když budete mít štěstí, bude to třeba i zadarmo.

 

Třetí možnost spočívá v tom, sestřihnout si kartu vlastnoručně doma – samozřejmě na vlastní riziko. Než se pustíte do práce, najděte si na internetu šablonu, podle které kartu sestřihnete. Najdete ji na Googlu pod označením „micro SIM template“ (nejlépe ve formátu PDF – například ZDE). Na šabloně je kromě formátu micro SIM i klasická SIM karta. Vyzkoušejte nejprve, zda SIM karta přesně sedí do tohoto vzoru – poznáte to tak, že má vzorník správnou velikost. Potom SIM kartu na vzorník přilepte – lepidlem nebo oboustrannou lepicí páskou. Pomocí pravítka si na SIM kartě udělejte vodicí linky. Nožem, řezákem nebo nůžkami pak podle připravených linek opatrně (nesmíte poškodit kovovou část) odstraňte část SIM karty. Pokud se vám to povede, měla by karta fungovat a přitom by se měla vejít do slotu pro micro SIM karty. Vyzkoušejte, zda se vám „sestřih“ vydařil.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  rámeček

  Já jsem si nechal kartu zadarmo „ostřihnout“ jednoúčelovým razníkem u operátora. Tím vznikl i „rámeček“ do kterého mohu kartičku v případě potřeby opět vložit a použít původní velikost. Pokud ale byla karta obstřižena nůžkami apod., tak lze takový rámeček vyrobit např. z lepenky …

  Reagovat na komentář

  adaptér!

  Reakce na Jan: Stačí si zakoupit buď od operátora, nebo někde na i-shopu adaptér/redukci a mikro SIM v ní vložit do přístroje :-)

  Reagovat na komentář

  A opačne ?

  Ja mam opacny problem : mam uz orezanu sim kartu zmenil som telefon a opat potrebujem velku sim, co teraz ?

  Reagovat na komentář

  Povedlo se

  Diky za clanek, dlouho jsem zastrizeni simky odkladal, hlavne z duvodu, ze se jedna o zahranicniho operatora a znicenim simky bych o cislo na 90% prisel. Nakonec stacila vytistena sablona, britva a nuzky a povedlo se!
  Zas tak strasne tezke to neni, pokud nekdo vaha (stejne jako ja), tak se neni ceho bat.

  Diky

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.