Menu
CHIP Speedtest

WhatsApp: nová funkce Google vyhledávání by měla řešit velký problém

21.03.2020 09:00 | Jiří Palyza
WhatsApp: nová funkce Google vyhledávání by měla řešit velký problém

Služba WhatsApp testuje novou funkci, která je primárně zaměřená proti četným falešným a řetězovým zprávám, které kolují na messengeru. Jde o integraci vyhledávání Google do prostředí WhatsAppu. To by mělo jednoduše zpřístupnit rychlou možnost ověřit si obsah textu nebo obrázku.

Beta verze nového WhatsAppu je v posledních měsících stále populárnější. Je to v neposlední řadě i kvůli tmavému režimu, který už v aplikaci byl k dispozici před skutečným uvolněním. Přesto by se WhatsApp ve svých aktualizacích mohl více soustředit na menší updaty a inovace. Jedním z takových příkladů je funkce, kterou lze nyní objevit v beta verzi.

Podle informací na webové stránce Wabetainfo se do verze beta vrátila funkce, kterou WhatsApp oznámil už před několika měsíci a testoval v první verzi. Jde o funkci vyhledávání na webu, které by se mělo automaticky objevit vedle předávaných zpráv. Jakmile uživatel vybere lupu, přijatý text se přesune do webového vyhledávání a zobrazí se jeho výsledek.

WhatsApp beta pro Android

whatsapp-logo

WhatsApp Beta - aplikace pro Android 2.20.95 Beta

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S oficiální WhatsApp Beta pro Android získáte nejnovější funkce WhatsApp dříve před ostatními uživateli.

Stáhněte si
whatsapp-logo

WhatsApp Messenger APK - Android App 2.20.95 Beta

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Získejte zcela novou verzi beta verze WhatsApp před oficiálním vydáním.

Stáhněte si
whatsappsearch10

WhatsApp má v nejnovější beta verzi zajímavou funkci.

Na první pohled se může zdát, že o až zase tolik zajímavou a užitečnou funkci nejde. Její skutečná hodnota se projeví ve chvíli, kdy si uživatelé budou chtít ověřit, zda se v případě obdržené informace náhodou nejedná o řetězovou zprávu nebo fake news. Ty se občas v prostředí messengeru nekontrolovaně šíří a uživatelé svým neuváženým přeposíláním ještě zvyšují jejich dosah. S novou funkcí vyhledávání pak příjemce může přímo zkontrolovat, zda jsou obdržené informace pravdivé či zda se jedná o nějakou manipulativní, poplašnou, řetězovou nebo falešnou zprávu.

Vyhledávání by mohlo podobně fungovat i pro obrázky, přeposílané přes WhatsApp. Stále ani není k dispozici žádné datum uvolnění této funkce. WhatsApp chce pravděpodobně zajistit, aby nová funkce pracovala dokonale. Dokud tomu tak není, budeme si muset na užitečnou funkci ještě chvíli počkat.

mohlo by vás také zajímat: whatsapp – objevena další bezpečnostní díra, aktualizujte


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení