Menu

Trochu jako kouzlení: Apple Watch lze nyní ovládat bez jakéhokoliv dotyku

05.10.2021 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Trochu jako kouzlení: Apple Watch lze nyní ovládat bez jakéhokoliv dotyku

Trochu jako kouzlení: Apple Watch lze nyní ovládat bez jakéhokoliv dotyku | foto: Ingo Joseph/Pexels

Uživatelé Apple Watch mohou chytré hodinky ovládat nejen dotykem nebo hlasem, ale nově také gesty rukou, aniž by se jich museli dotýkat. To, co vypadá trochu jako magie, funguje jen na několik operací a velmi jednoduše.

Za další možností ovládání hodinek Apple Watch se skrývá název, známý už z iPhonu a iPadu: AssistiveTouch. Na zařízení se při aktivaci této funkce zobrazuje další softwarové tlačítko, které funguje nejen jako domovské tlačítko, ale také integruje multitasking, hlasitost, ztlumení a mnoho dalších funkcí.

Nově uvolněný systém watchOS 8 přináší do chytrých hodinek Apple právě tuto funkci, a s ní i možnost ovládání gesty. Díky tomu lze hodinky ovládat pouze jednou rukou. To Apple chce implementovat co nejlépe, a umožnit tak bezproblémové ovládání hodinek i tělesně postiženým lidem. Tato funkce může být ale zajímavá i pro motorkáře, řemeslníky a další uživatele, kteří mají často k dispozici pouze jednu ruku.

Ovládání hodinek gesty: vypadá to trochu jako kouzlení

assistivetouch

Klepání prsty, zatínání pěsti a další gesta vyvolají na Apple Watch některou z akcí. | Zdroj: YouTube/AssistiveTouch on Apple Watch (4K)

Pro aktivaci funkce je nejprve nutné jít do nastavení hodinek v aplikaci Watch. Tam se v části zpřístupnění nachází AssistiveTouch. Není třeba si nic moc pamatovat, protože existují čtyři různé akce, které se aktivují kombinací dvou gest: poklepání ukazováčku na palec a sevření pěsti.

Jednoduché sevření pěsti: potvrzení vstupu
Dvojité sevření pěsti: aktivace akční nabídky (například digitální korunky)
Jednoduché klepnutí prsty o sebe: navigace dopředu/dolů
Dvojité klepnutí prsty o sebe: navigace zpět/nahoru

Po vypnutí displeje je třeba funkci AssistiveTouch nebo ovládání gesty nejprve znovu zapnout aktivačním gestem. K tomu stačí dvakrát sevřít pěst. Pokud už nechcete funkci AssistiveTouch používat, můžete ji kdykoli deaktivovat v nastavení aplikace Watch.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení