Tip: Microsoft brzy odstraní nejméně užitečnou složku ve Windows, sami to můžete udělat už nyní
V Průzkumníku souborů si můžete zakládat adresáře a uspořádávat strukturu souborů dle libosti…
Trojan z Facebooku maže antivir | foto: CHIP
Útočníci se podobně jako v minulosti na Facebook chatu vydávají za přátele. Daného uživatele nalákají na odkaz s vtipným videem. „Českého uživatele by měl varovat již fakt, že s ním jeho český kamarád zničehonic komunikuje anglicky,“ tvrdí Róbert Lipovský, malwarový analytik společnosti ESET.
Ke zhlédnutí videa si uživatel nejprve musí stáhnout přehrávač Flash. Ve skutečnosti se jedná o zamaskovaného trojského koně, který po stažení smaže legitimní antivirus a místo něj na počítač nainstaluje falešný antivirový program. Ten vypadá podobně jako původní program a může tak uživatele zmást. Společnost ESET tuto hrozbu detekuje pod názvem Win32/Delf.QCZ.
Dle statistických dat ESET ThreatSense.Net se hrozba nejčastěji šíří na Ukrajině (39% podíl), Česko je ve výskytu této hrozby mezi ostatními zeměmi na šesté pozici. Podobně agresivně se trojský kůň šíří i na Slovensku, které je na páté příčce.
- Nevyhnutelností je kvalitní antivirový software.
- Zpozorněte v případě podezřelé komunikace. Pokud vás český uživatel zničehonic oslovuje anglicky, pravděpodobně se jedná o hrozbu
- Neklikejte na podezřelé adresy. Varovat by měla například adresa složená pouze z čísel
- Dodržujte bezpečnostní zásady pro používání sociálních sítí. Upravte si nastavení soukromí a jako přátele si přidávejte pouze osoby, které dobře znáte a důvěřujete jim
- Prověřujte aplikace, které v rámci sociálních sítí mají přístup k vašim údajům. Mnohé z aplikací mohou být spamem nebo dílem počítačových zločinců
V Průzkumníku souborů si můžete zakládat adresáře a uspořádávat strukturu souborů dle libosti…
Každý uživatel, který tráví hodně času surfováním na internetu, produkuje nejen datové smetí,…
Microsoft postupně vylepšuje možnosti úpravy vzhledu Windows 10. Uživatelé si tak mohou stále…
V nejnovější verzi svého mobilního operačního systému Google přidal k nabídce vypínacího…