Menu

Twitter versus Elon Musk: soud ohledně neuskutečněné koupě bude už za několik měsíců

02.08.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Twitter versus Elon Musk: soud ohledně neuskutečněné koupě bude už za několik měsíců

Twitter versus Elon Musk: soud ohledně neuskutečněné koupě bude už za několik měsíců | foto: Souvik Banerjee/Unsplash

Twitter a Elon Musk se na podzim potkají u soudu kvůli neúspěšnému převzetí společnosti technologickým podnikatelem. Pětidenní termín soudního jednání byl nyní stanoven na říjen.

Zástupcům Twitteru se podařilo dosáhnout urychleného soudního řízení ve sporu o převzetí služby s technologickým miliardářem Elonem Muskem. Zodpovědný soudce v úterý stanovil termín pětidenního řízení na říjen. Informovala o tom americká média v návaznosti na jednání soudu v Delaware. Twitter požadoval termín už v září, Muskovi právníci chtěli soudní řízení odložit až na příští rok.

Před bezmála měsícem dohodu o převzetí Twitteru Musk jednostranně vypověděl. Twitter se poté obrátil na soud v americkém státě Delaware, kde je služba registrována. Ve své žalobě Twitter požaduje, aby byla Muskovi uložena povinnost dokončit převzetí služby podle dohody.

Twitter versus Elon Musk: neshody kvůli informacím o počtu falešných účtů

twitterondisplay

Musk se snaží z dohody o koupi vlivné sociální sítě vyvléknout. Odhaduje se, že celková hodnota obchodu je 44 miliard USD. | Zdroj: Photo Mix/Pixabay

Musk Twitter obviňuje z poskytování nepravdivých informací o počtu falešných účtů, které jsou ve službě registrovány. Jeho právníci tvrdí, že Twitter porušil smlouvu, protože neposkytl dostatečný přístup k ověření udávaných čísel. Twitter oponuje, že Muskova zmínka o falešných profilech je jen záminkou, jak se po poklesu akciového trhu z dohody o převzetí vyvléknout.

Zdroj: Washington Post

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení