Menu

Ubuntu Lucid Lynx 10.04

03.05.2010 10:08 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ubuntu Lucid Lynx 10.04

Ubuntu Lucid Lynx 10.04 | foto: CHIP

Byla vydána nová verze operačního systému Ubuntu s kódovým názvem Lucid Lynx.

Jedná se o verzi s prodlouženou podporou pěti let, po níž budou připravovány opravné balíčky. Tato podpora a další vlastnosti dělají z operačního systému Ubuntu 10.04 software ideální pro firmy, školy, různé organizace i domácnosti.
Ubuntu 10.04 je komplexní balík softwaru – základem je stabilní operační systém, jenž je doplněn programy pro práci s webem, pro komunikaci v sociálních sítích, pro vytváření kancelářských dokumentů, pro práci s obrázky a fotografiemi a dalšími. Ubuntu splní všechny požadavky kladené na moderní operační systém – je pravidelně aktualizován a vyvíjen, je bezpečný a odolný proti škodlivému softwaru a existují pro něj tisíce programů.
Uživatelé Ubuntu mohou bez problémů a komplikací používat běžně dostupné webové technologie a komunikovat s uživateli jiných operačních systémů. Novinkou této verze je kromě vzhledu a loga hlavně datové úložiště Ubuntu One a jeho obchod s hudbou Music Store. Uživatel tak může synchronizovat své nastavení a data s jinými svými počítači a kupovat si hudbu.

Ubuntu 10.04 Lucid Lynx je volně ke stažení na portálu Ubuntu.cz

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení