Menu

Udělejte některé oblasti snímku nerozpoznatelné

21.03.2017 14:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Udělejte některé oblasti snímku nerozpoznatelné

Udělejte některé oblasti snímku nerozpoznatelné | foto: CHIP

Někdy je potřeba některé oblasti snímku, nebo dokonce celý snímek změnit tak, aby byly vidět jen hlavní rysy, a nikoli rozpoznatelné detaily. 

Například když si někdo nepřeje, aby byl na snímku vidět, nebo v případě, že chcete zneviditelnit nějaké osobní údaje, jako je například státní poznávací značka automobilu. Pro tuto potřebu můžete využít speciálně vyvinutou funkci, která se jmenuje pixelizace. Chcete-li pozměnit jen část fotografie, otevřete ji v programu GIMP a požadovanou oblast vyberte pomocí nástroje laso, obdélník nebo elipsa. Označte oblast, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a zvolte z nabídky »Filtr | Rozmazat | Kostičkovat«. Pomocí šipky nahoru a dolů můžete dále zpřesnit, jaká má být šířka a výška kostiček. Na náhledu vidíte, jak bude výsledek vypadat. Když jste dosáhli požadovaného efektu, můžete volbu potvrdit pomocí »Budiž«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení