Menu

Udržet krok v Javě není jednoduché: JavaDays 2019 představily nejnovější trendy

27.11.2019 11:50 | Komerční sdělení + Přidat komentář
Udržet krok v Javě není jednoduché: JavaDays 2019 představily nejnovější trendy

Udržet krok v Javě není jednoduché: JavaDays 2019 představily nejnovější trendy | foto: CHIP

Java jako nástroj pro vývoj mobilních a podnikových aplikací si stále drží svou jedinečnou pozici. Ani pro ty, kteří ji používají, ale není jednoduché udržet krok s překotným vývojem, kterého jsme v poslední době svědky.

Dohání Java Kotlin?

javadaysreport1

JavaDays 2019 nabídly ucelený přehled o trendech a novinkách. Na pódiu se vystřídala celá řada expertů.

Java se jako jazyk dlouhá léta prakticky nevyvíjela a mnohé vývojáře to přimělo poohlédnout se po alternativních jazycích. Jedním z nich je Kotlin, který Javu nenásilným způsobem rozšířil o vlastnosti moderních jazyků a zároveň zachoval plnou interoperabilitu s existujícím Java kódem. V posledních letech se ale vývoj Javy výrazně urychlil a začínají do ní přibývat vlastnosti, kvůli jejichž absenci ji někteří vývojáři dříve zradili. Nabízí Kotlin stále tolik výhod oproti Javě, aby mělo smysl na něj přecházet? To byl námět jedné z nejlépe hodnocených přednášek JavaDays, které letos již počtvrté pořádala Počítačová škola Gopas.

Základy webové bezpečnosti, testování aplikací a mnoho dalšího

javadaysreport3

V bohatém programu dvoudenní konference nezůstaly stranou ani otázky bezpečnosti.

To nebylo ale zdaleka to jediné, co momentálně „hýbe“ Java komunitou. Java totiž v poslední době prodělala poměrně rychlý až překotný vývoj, takže zatímco kodéři pracují s verzemi 7, 8 anebo 9, na světě jsou již verze 10 a 11. A vyznat se v tom, kterou verzi se začít učit a co má smysl využívat, není tak jednoduché. Proto se část přednášek zaměřila i na zmapování současné situace a predikci dalšího vývoje.

Stranou nezůstala ani otázka webové bezpečnosti. Nejen pro začínající vývojáře byl přínosný přehled o tom, jak pracovat s hesly a autentizací uživatele, jak správně nakládat s cookies či využívat bezpečnostní hlavičky prohlížečů. Stranou ale nezůstala ani problematika alternativních kryptoměn, cloudu, nebo řešení praktických problémů. K nim patří testování aplikací v Javě nebo logování a monitoring aplikací, na které se zaměřily další z přednášek.

Odborná konference JavaDays 2019, která je největší odbornou akcí v ČR pro Java komunitu, proběhla v polovině listopadu v Praze. Nabídla celkem 18 přednášek předních odborníků a line-up plný nejznámějších řečníků Java komunity. Fotogalerii spolu s dalšími informacemi naleznete na www.javadays.cz.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení