Menu

Ukládejte na Asustor

09.04.2013 13:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ukládejte na Asustor

Ukládejte na Asustor | foto: CHIP

Na českém trhu se objevila nová značka výkonných NAS serverů Asustor. Produkty této taiwanské firmy dodává společnost ConQuest entertainment.

Prvními dostupnými modely jsou servery řady AS-60X s dvoujádrovými procesory Intel Atom 2,13 GHz, 1 GB paměti (max. jsou 3 GB) a dvojicí gigabitových portů. Podporovány jsou 2,5“ i 3,5“ SATA disky. Servery jsou schopné přejít do režimu spánku, ve kterém mají spotřebou pouhých 1,4 W. Uživatelské prostředí na bázi aplikací lze libovolně instalovat a rozšířit tak možnosti serveru dle aktuální potřeby.

Externí paměťová úložiště jako například externí disky lze připojit přes dvojici eSATA portů nebo dvojici USB 3.0 rychlých portů, či čtveřici USB 2.0 portů. Na zadní je k dispozici HDMI výstup (1080P), který díky aplikaci Boxee přemění NAS na multimediální centrum navíc ovládané z mobilních zařízení (android nebo iOS). K dispozici jsou 2/4/6/8 diskové stolní verze i 4/9 diskové provedení pro montáž do rackové skříně. Servery nabízí iSCSI servis a řešení zálohování (pasivní i aktivní), včetně vzdálené replikace. Nechybí kompletní podpora RAID polí včetně online rozšíření. Všechny nové modely lze využít také jako monitorovací systém po připojení IP kamer (4 licence jsou zdarma). Cena serverů bez disku začíná na 12 490 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení