Menu

Úklid v knihovně Steamu: bezplatný nástroj pomůže s tříděním her

02.08.2021 06:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Úklid v knihovně Steamu: bezplatný nástroj pomůže s tříděním her

Úklid v knihovně Steamu: bezplatný nástroj pomůže s tříděním her | foto: Dantegráfico/Pixabay

Časté výprodeje služby Steam vedou k tomu, že si lidé výhodně pořizují spoustu her za pakatel. Pak je ale nestíhají hrát a najednou zjistí, že mají ve své sbírce stovky titulů. Vyznat se v nich není úplně snadné, ale díky bezplatnému nástroji to jde.

Každý, kdo má zaplněnou knihovnu her ve službě Steam, ví, jak obtížné je někdy najít tu správnou. Herní platforma bohužel ve výchozím nastavení řadí hry pouze podle abecedy. Pokud ale hledáte hru podle žánru nebo kategorie, nenajdete ji snadno. Celou svou sbírku ve službě Steam můžete zařadit do kategorií, ale musíte to udělat ručně – titul po titulu. Služba Steam prozatím nemá pro tento proces automatickou funkci.

Pokud se ale bez této mimořádně užitečné funkce nechcete obejít, můžete použít bezplatný nástroj "Depressurizer". Díky němu lze snadno a rychle uspořádat i rozsáhlé knihovny her.

depressurizer-logo

Depressurizer 5.2.0

CHIP hodnotí Dobrý

Rozšíření Depressurizer vám pomůže uspořádat knihovnu služby Steam podle kategorií.

Stáhněte si

 

Depressurizer pro službu Steam: jak si rychle uspořádat sbírku her

depressurizer

Nástroj Depressurizer vnáší pořádek do knihovny her platformy Steam. | Zdroj: Depressurizer

Po stažení archivu ZIP a jeho rozbalení do požadované složky stačí spustit soubor EXE. Při prvním spuštění programu Depressurizer budete dotázáni na adresář, ve kterém se nachází váš účet služby Steam – ten je ale softwarem obvykle už automaticky rozpoznán. Dále byste si měli vytvořit profil tohoto účtu služby Steam, abyste mohli zohlednit i budoucí změny.

Pokud chcete, aby se vaše sbírka automaticky kategorizovala například podle žánrů, jednoduše zaškrtněte možnost »By Genre« v levé dolní části okna programu a poté klikněte na tlačítko »Auto Categorize«. V dalším kroku můžete být informováni o tom, že informace nejsou k dispozici pro všechny hry a že se na ně nebude brát zřetel.

Poté stačí proces potvrdit dalším kliknutím myší na tlačítko "OK". Během několika následujících minut bude vaše knihovna seřazena podle žánrů. Po dokončení procesu lze změny použít – k tomu je třeba zcela zavřít službu Steam a poté profil uložit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení