Menu

Ultrabook v podání Dellu

02.02.2012 11:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ultrabook v podání Dellu

Ultrabook v podání Dellu | foto: CHIP

Firma Dell plánuje posílit pozici na českém trhu počítačů pro domácnosti (podle jejího průzkumu mají počítač jen dvě domáacnosti ze tří). Sází na nový ultrabook XPS 13 a řadu herních počítačů Alienware. Ultrabook XPS 13 je podle Dellu nejtenčím na trhu.

Na českém trhu bude od března k dispozici ultrabook firmy Dell. Model s označením XPS 13 váží 1,36 kilogramu. V nejužším místě má tloušťku 6 milimetrů a i ve svém nejtlustším bodě měří méně než dva centimetry. Díky kompaktní konstrukci nabízí 13,3” displej v těle o rozměrech běžných 12” netbooků.
Nový ultrabook se vyznačuje precizním zpracováním, šasi z lehkého a odolného hliníku a základnou z uhlíkových vláken. Displej má ochranu proti poškrábání. Uvnitř naleznete procesory Intel Core i5, nebo i7 a rychlý SSD disk s kapacitou 128, nebo 256 GB. Na baterii by měl ultrabook vydržet až 9 hodin.

Herní desktop Alienware X51

Fanoušky počítačových her potěší nový nestopový počítač Alienware X51. U toho se Dellu podařilo vtěsnat plnohodnotný výkon stolního počítače do rozměrů běžné herní konzole.  Navzdory malému tělu má toho tento „mimozemšťan“ uvnitř hodně  - poradí si i s nejnovějšími hrami ve vysokém rozlišení, včetně her ve 3D. Zážitek navíc umí obohatit i o osmikanálový prostorový zvuk.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení