Menu

Ultrabooky s dotykovým displejem

17.09.2013 12:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ultrabooky s dotykovým displejem

Ultrabooky s dotykovým displejem | foto: CHIP

Společnost Fujitsu představila dvě novinky z řady notebooků LIFEBOOK U, a to včetně vlajkové lodi celé série, kterou je nový dotykový ultrabook založený na procesorech Intel Core 4. generace.

Mezi novinky ze série LIFEBOOK U patří ultra tenký notebook LIFEBOOK U554 a dotykový ultrabook LIFEBOOK U574. Tyto nové modely jsou vybaveny například baterií pro celodenní provoz, mobilním připojením a funkcí spouštění počítače ze sítě (Preboot Execution Environment, PXE), jež umožňuje vzdálenou správu.

Nabízí i další funkce, jako je například pokročilá ochrana proti odcizení (Advanced Theft Protection, ATP), která umožňuje v případě krádeže notebooku jeho vzdálené zablokování a smazání dat. Doplňkový modul šifrovacího procesoru (Trusted Platform Module, TPM) umožňuje šifrování a zabezpečuje tím data proti odcizení.

LIFEBOOK U574 je první dotykový ultrabook od Fujitsu s obrazovkou o úhlopříčce 13,3 palce s matným povrchem. Váží 1,6 kg a jeho tloušťka je 19 mm. Je vybaven modulem 3G/UMTS pro mobilní připojení, technologií PXE pro vzdálené spouštění, šifrovacím procesor TPM a pokročilou ochranou proti odcizení (ATP).

LIFEBOOK U554 váží 1,5 kg, má tloušťku 18 mm a obrazovku o úhlopříčce 13,3 palce s matným povrchem. Stejně jako předchozí model, je vybaven modulem 3G/UMTS, s možností vzdáleného spouštění pomocí PXE, doplňkovým šifrovacím procesorem TPM a pokročilou ochranu proti odcizení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení