Menu

Úspora dat na home office: skvělý prohlížeč pro Android nabízí vylepšený režim úspory dat

31.03.2020 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Úspora dat na home office: skvělý prohlížeč pro Android nabízí vylepšený režim úspory dat

Úspora dat na home office: skvělý prohlížeč pro Android nabízí vylepšený režim úspory dat | foto: CHIP

Inovativní prohlížeč Opera pro Android získal aktualizaci. Vzhledem k současné koronavirové krizi vývojáři vylepšili zejména režim ukládání dat a režim offline.

Chrome je se svým tržním podílem přes 90 procent nejoblíbenějším prohlížečem pro Android. Pravděpodobně je to tak pouze proto, že je předinstalován na mnoha smartphonech jako standardní prohlížeč. Existuje však mnoho atraktivních alternativ a často nabízejí funkce, které v Chrome nenajdete.

Jedním z nejlepších je Opera pro Android. Od této chvíle je k dispozici v nové verzi 57.1. Vývojáři ji vylepšili zejména v oblastech, které by měly usnadnit používání v případě slabého internetu. Vzhledem k současné situaci, kdy je mnoho zaměstnanců na domácím pracovišti a potřebují odpovídající množství dat, jde o rozumné zlepšení.

Stáhněte si: Opera pro Android

opera-logo

Prohlížeč Opera - aplikace pro Android 57.1

CHIP hodnotí Dobrý

S bezplatnou aplikací „Prohlížeč Opera“ už surfování s Operou není problémem na vašem smartphonu Android.

Stáhněte si

Novinka v Opeře pro Android: úspora dat a lepší ukládání stránek offline

operaandroid1

Tmavý režim lze přizpůsobit v každém detailu.

Režim šetření dat je už v prohlížeči integrován delší dobu, nově je ale lépe přizpůsoben potřebám uživatelů. Díky novému symbolu v adresním řádku můžete vidět, zda je režim aktivní a případné změny lze provést jediným kliknutím. Lze např. nastavit, v jakém rozlišení se mají zobrazovat obrázky.

Zcela v souladu úspory dat Opera také vylepšila práci s offline stránkami. Znamená to, že si můžete celé webové stránky uložit offline a přečíst později. Stránky si uživatelé mohou uložit kamkoliv do paměti, vytvořit si pro ně speciální složku anebo je ukládat na SD kartu. To ocení zvlášť uživatelé, kteří si chtějí na pozdější pročtení uložit větší množství webových stránek.

Seznam inovací prohlížeče Opera najdete na oficiálním seznamu poskytovatele.

Opera, Opera Mini a Opera Touch: inovativní prohlížeče pro Android

Prohlížeč Opera je standardní verze prohlížeče pro Android, který disponuje mnoha praktickými funkcemi. Disponuje integrovanou VPN, newsfeedem s asistencí AI a nočním režimem. Zajímavý je také čtecí režim, ve kterém se každý web s články automaticky zobrazuje s čistým přizpůsobitelným textem.

"Malá" alternativní Opera Mini je naopak štíhlejší a primárně zaměřená na úsporu dat, které aplikace zabírá na smartphonu. Některé funkce tedy ustoupily štíhlosti prohlížeče, který tak zabírá pouhých 11 MB. Obsah z webových stránek lze také stáhnout offline, dělá se to prostřednictvím QR kódu, který se naskenuje.

Opera Touch je nejnovější experiment Opery v oblasti browserů pro Android a je navržen tak, aby z dlouhodobého hlediska nabídl revoluční změny surfování na smartphonu. Pomocí ovládacího tlačítka ve spodní části obrazovky můžete tento prohlížeč snadno ovládat jednou rukou. Kromě toho má také integrovánu funkci "flow", která umožňuje výměnu odkazů, souborů a fotek mezi prohlížečem pro Android a verzí pro počítače.

Stáhněte si: Opera pro Android

operatouch-logo

Opera Touch - Aplikace pro Android 2.1.2

CHIP hodnotí Velmi dobrá

„Opera Touch“ byla vyvinuta speciálně pro chytré telefony a nabízí přizpůsobené ovládání.

Stáhněte si
operamini-logo

Webový prohlížeč Opera Mini - Aplikace pro Android 45.0.2254

CHIP hodnotí Dobrý

„Opera Mini“ je webový prohlížeč přizpůsobený pro telefony Android, který chce pomoci ušetřit objem dat, zejména v mobilní síti.

Stáhněte si

Inovativní a zajímavá

VPN, tmavý režim, skvělý provoz – Opera dokonale reaguje na přání uživatelů a se svými třemi prohlížeči má pro každého uživatele ten pravý. A Google? Ač dominantní, trendy a důležité funkce jsou k dispozici až měsíce po konkurenci.

Podíl Chrome na smartphonech je extrémně vysoký, ale je to hlavně díky preferenci Googlu, který jej na většině Android telefonů předinstaloval jako standardní browser. Každý uživatel, který chce trochu pohodlí, by ale měl sáhnout po alternativách. Opera je na špici seznamu našeho doporučení.

Mohlo by vás také zajímat: skvělé funkce opery pro desktopové platformy

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.