Menu

Utajená změna ve WhatsAppu: na co by si uživatelé měli nyní dávat pozor

19.03.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Utajená změna ve WhatsAppu: na co by si uživatelé měli nyní dávat pozor

Utajená změna ve WhatsAppu: na co by si uživatelé měli nyní dávat pozor | foto: Persnickety Prints/Unsplash

Vývojáři WhatsAppu potichu provedli změnu v chování messengeru. Týká se modrých symbolů odškrtnutí u hlasových zpráv, které se objevily v okamžiku, kdy si je příjemce vyslechl.

Oblíbený online messenger WhatsApp tiše prošel změnou v chování. Jde o modrý symbol dvojitého odškrtnutí, který se zobrazuje pod odeslanými hlasovými zprávami. Podobně jako u textových chatů se i v případě hlasových zpráv zobrazily v okamžiku, kdy si je příjemce vyslechl. Nyní ale modré symboly částečně zmizely.

Symboly se nově objevují pouze ve speciálním případě. Dříve nezáleželo na tom, jaké nastavení pro symboly přečtení provedl odesílatel nebo příjemce. Nyní musí mít v nastavení aktivovaná potvrzení o přečtení obě strany. Pokud jeden z účastníků tuto možnost deaktivoval, potvrzující modrá značka se u hlasových zpráv nezobrazí.

WhatsApp posuzuje všechny zprávy stejně

wasettings

Nově bude pro hlasové zprávy WhatsAppu platit, že budete-li chtít zobrazit potvrzení o přečtení, musíte nejprve tuto možnost aktivovat. | Zdroj: Android/WhatsApp

Abyste si zajistili možnost i do budoucna nadále vidět všechna potvrzení o přečtení, je dobré prověřit nastavení aplikace. V »Nastavení« WhatsAppu vyhledejte položku »Účet«. Zde zvolte položku »Soukromí« a ve spodní straně obrazovky najdete posuvník »Oznámení o přečtení«. Pokud je tato funkce aktivována, udělali jste vše, co můžete. Aby se značky o poslechu zprávy vždy zobrazovaly, musí příjemce provést stejné nastavení.

WhatsApp tak staví textové i hlasové zprávy na jednu úroveň. Dříve nezáleželo na tom, jak bylo nastavení provedeno, a potvrzující značky u hlasových zpráv se zobrazovaly vždy. Možné je také to, že tímto krokem se WhatsApp připravuje na nové funkce u hlasových zpráv nebo aktivaci nových podmínek užívání služby.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Rychle pryč

  Od vhatsappu rychle pryč. Jsou to internetoví slídilové

  Reagovat na komentář

  Opravdu píší nesmysl.

  Reakce na Monika: Dcera má řadu let úmyslně zablokované potvrzení o přečtení, takže, na rozdíl od jiných, se mi u ní nikdy nezobrazily modré symboly.

  Reagovat na komentář

  Info

  To co píšete je nesmysl. Můj syn již několik let má zablokovanou zpětnou informaci o přečtení – poslechnutí zprávy, tudíž nikdy se na mém WhatsAppu neukázaly modré symboly. Od všech ostatních ano, a běží to stále ve stejném režimu

  Reagovat na komentář

  Pokud vím (a to hlasové zprávy používám denně), tak dvě modré „fajfky“ neznamenají a nikdy neznamenala to, že si dotyčný zprávu vyslech.
  O poslechu informuje modrý/šedý symbol mikrofonu u zprávy. Takže asi tak…

  Reagovat na komentář

  Zamykani a soukromi

  Puvodni tvurce whatsappu pontom co ho prodal facebooku (ano tomukdo rekl ze soukromi je prezitek minulosti) vytvoril Signal. Ma min funkci to je fakt ale kdo potrebuje zamykani aplikace otiskem prstu mam zamcenej telefon tak na co dalsi zamek … vytvoril ji proto ze FB zacal menit jeho aplikaci smerem kterym nikdy Whatsapp nemel jit. Kdo chce muze ji mit. tu preplacanou kravinu co zere baterku a cim dal vic pameti uz nikdy pouzivat nebudu uz jen z principu ze mi krade energii z akumulatoru.

  Reagovat na komentář

  Reakce na petr: A to byla taková normální slušná diskuze. Nechápu Vás a Vám podobné, proč je nutné vyjadřovat se takovým zbytečně nechutným způsobem. Vždy si představuji, jestli tak mluvíte normálně i doma před dětmi nebo před svými rodiči.

  Reagovat na komentář

  starý

  tahle funkce už funguje dlouho, ale vítám uzamčení whatsappu otiskem prstu :)

  Reagovat na komentář

  Vše vítám.

  Jsem upřímný, vstřícný člověk a vítám tuto aktivitu.

  Reagovat na komentář

  Souhlasím

  Reagovat na komentář

  Reakce na tina: Když jsi blbka tak kdo ti za to může…

  Reagovat na komentář

  co to tu melete za sračky, nikdo vás nenutí mít aplikaci, vše děláte dobrovolně. Pak si nestěžujte buzny

  Reagovat na komentář

  Reakce na tina: uplne s vami souhlasim, presne to same jsem zjistila i ja :)

  Reagovat na komentář

  Reakce na tina: to je ale jeho osobní věc

  Reagovat na komentář

  Reakce na Pössnicker Jiří:

  tak to bych chtěl zkusit

  Reagovat na komentář

  Soukromí

  Naše soukromí nelze nijak ochránit. Totalitní moc má již dokonalý přehled !

  Reagovat na komentář

  Uživatel

  Kdo má čas a chuť se zabývat hovadinami ? Život je zajímavý a pestrý, i bez WuP

  Reagovat na komentář

  Zkusím vše. Jsem vstřícný a kamarádský.

  Nic nebojkotuju, vše chci zkusit, nikomu nekazím žádnou aktivitu. Zároveň očekávám přístup k mé osobě s podobnou mentalitou, jakou disponují já. Všechny zdravím a přeji zdraví a jaro.

  Reagovat na komentář

  Hloupost

  Jestli je tohle skutečně web časopisu Chip, tak je jednak samotný web sto let za opicemi, jednak autor článku. Je to blábol. Uvedená skutečnost platí již velmi dlouho a nemá co dělat s uskutečněnými změnami.

  Reagovat na komentář

  Reakce

  Whatsapp už nebude co býval. Je konec soukromí. Budoucnost ukáže.

  Reagovat na komentář

  Reakce na tina: přesně ta samá zkušenost

  Reagovat na komentář

  Reakce na JanaJa: já v tom vidim dve moznosti, a ta druha je jak z druhe osoby delat blbecka (pokud jednam fer, nemusim byt inkognito)z vlastni zkusenosti vim, ze toto delal muj pritel, aby se mohl vymlouvat na praci a mohl si krasne dopisovat s milenkou /ale to slo o ukrytou aktivitu )

  Reagovat na komentář

  Názor

  Reakce na JanaJa: PLně souhlasím, Lukáš

  Reagovat na komentář

  Ačkoliv to tak z nadpisu nevyplývá, jde o změnu k lepšímu. Majitel telefonu má víc soukromí. A jak píšete, může si oznamování pro přátele nastavit.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.