Menu

Útok na Samsung: hackeři zveřejnili data, ukradená při napadení firemních systémů

08.03.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Útok na Samsung: hackeři zveřejnili data, ukradená při napadení firemních systémů

Útok na Samsung: hackeři zveřejnili data, ukradená při napadení firemních systémů | foto: adrian2019/Pixabay

Jihokoreský výrobce se stal cílem hackerského útoku, při kterém se kybernetickým zločincům podařilo ukrást 190 GB dat včetně zdrojového kódu. Za hackerským útokem je vyděračská skupina Lapsus$, která nyní data zveřejnila.

Únik dat přichází necelý týden poté, co hackerská skupina zveřejnila 20GB archiv dokumentace o architekturách výrobce grafických karet Nvidia, které ukradla 1 TB dat. Lapsus$ od Nvidie požadovali, aby odstranila funkci některých grafických procesorů, která omezuje rychlost hashování při těžbě krytpoměny Ethereum. Hackeři naznačili, že mají k dispozici mnoho dokumentů, a nejprve sdíleli interní e-mailové adresy a šifrovaná hesla, a poté stanovili pro splnění svých podmínek termín 4. března. Tím ale neskončili a vzali si na mušku Samsung. V jeho případě je v sázce cenný zdrojový kód.

Nový únik detailně popisuje server Bleeping Computer, který označuje skupinu Lapsus$ jako vyděračský gang. Uvádí, že kyberzločinci nejprve zveřejnili snímek obrazovky se softwarovým kódem společnosti Samsung, a poté podrobně popsali, co vše bylo z jejích serverů staženo. Odcizené informace zřejmě obsahují důležité informace, včetně algoritmů pro biometrické odemykání, zdrojového kódu bootovacího programu pro novější produkty Samsungu a kompletního zdrojového kódu pro proces autorizace a ověřování účtů Samsungu.

Hackerský útok na Samsung: krádež dat by mohla mít důsledky i na burze

samsungdataleak-cover

Hackeři ukradli společnosti Samsung spoustu dat. Jde i o zdrojové kódy softwaru pro různá zařízení a různé funkce. | Zdroj: Valentyn Chernetskyi/Unsplash

Pokud se všechna obvinění prokáží jako pravdivá, půjde o závažný útok na společnost Samsung. Zcizená data jsou údajně k dispozici jako torrent, přičemž slupina Lapsus$ je zabalila do komprimovaných souborů o celkové velikosti bezmála 190 GB. Podle serveru Bleeping Computer se ale zatím neobjevily žádné náznaky vydírání a požadování finanční částky.

Pro jednoho z největších světových výrobců elektroniky jde o těžkou ránu. A pravděpodobně také povede k tomu, že Samsung, podobně jako Nvidia, vše pocítí na akciových trzích.

Zdroj: Bleeping Computer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení