Menu

Už nejen Samsung: další výrobce smartphonů údajně záměrně snižuje výkon

30.03.2022 11:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Už nejen Samsung: další výrobce smartphonů údajně záměrně snižuje výkon

Už nejen Samsung: další výrobce smartphonů údajně záměrně snižuje výkon | foto: Đức Trịnh/Unsplash

Obvinění z omezování výkonu mnoha aplikací čelí i další výrobce smartphonů na platformě Androidu. Podobně podezřelé výsledky, jako před několika týdny Samsung Galaxy S22, vykazuje v testech i Xiaomi Mi 11.

Hrozí nyní vyloučení z benchmarkových testů i výrobci Xiaomi? Údajně byl čínský výrobce také přistižen při podvádění a přiškrcování výkonu některých aplikací. Momentálně byl vyřazen Samsung, a to kvůli aféře se svou funkcí Samsung's Game Optimizing Service (GOS). Geekbench to považuje za manipulaci s výsledky bencharkového testování, a proto vyřadil Galaxy S22. Hlavní benchmarkové aplikace totiž touto službou přiškrcovány nejsou. O zajímavé aféře se mimo jiné zmínil i server Android Police ve svém příspěvku "Geekbench just banned the last four years of Samsung flagships over throttling debacle".

Samsung byl z Geekbenche odstraněn poté, co bylo zjištěno, že výrobce uměle zpomalil téměř 10 000 aplikací. Služba GOS řídila výkon procesoru a grafického čipu nikoliv na základě zátěže, ale na základě seznamu aplikací. Mezi nimi však nebyly benchmarky.

Podobně jako Samsung: podváděl s výkonem aplikací i Xiaomi?

samsungbrake-mi

Je velké podezření, že podobně jako Samsung i Xiaomi uměle brzdí výkon některých aplikací. Výkon v benchmarkových testech je tak zkreslený a neodpovídá každodennímu provozu zařízení. | Zdroj: N.Tho.Duc on Unsplash

Uvedenou manipulací bylo možné v Geekbenchi nebo AnTuTu vykázat plný výkon SoC, ale v každodenním životě s mnoha aplikacemi a náročnými hrami byl procesor přiškrcený. To poskytlo o výkonu řady Galaxy S22 zkreslený obraz.

Podobné chování bylo nyní zjištěno i u Xiaomi Mi 11. Výsledek benchmarkového testu smartphonu je o celých 16 % u jednojádrového a až o téměř 30 % u vícejádrového typu horší, než když se Geekbench "převlékne" za hru, jako například Fortnite nebo Genshin Impact.

Geekbench ani Xiaomi se k celé věci zatím ještě nevyjádřily.

Zdroj: Android PoliceTwitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Samsung už by nic zpomalovat neměl

    U S22 mě už 13.3 přišla aktualizace kde se mimo jiné píše, že výkon bude udržován na základě teploty a umožní aplikacím obejít službu pro optimalizaci her atd.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení