Menu

Uživatelé by měli reagovat: další rozšířená služba, kde došlo k rozsáhlému úniku dat – tentokrát streaming obsahu

01.09.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé by měli reagovat: další rozšířená služba, kde došlo k rozsáhlému úniku dat – tentokrát streaming obsahu

Uživatelé by měli reagovat: další rozšířená služba, kde došlo k rozsáhlému úniku dat – tentokrát streaming obsahu | foto: Shahadat Rahman/Unsplash

Poskytovatel streamovacích služeb Plex doporučuje v důsledku bezpečnostního incidentu svým zákazníkům, aby si okamžitě změnili hesla. Informuje o tom prostřednictvím e-mailu, a také doporučuje aktivaci dvoufaktorového ověřování.

V e-mailu své uživatele konkrétně informuje, že "...došlo ke zjištění podezřelých aktivit v jedné z našich databází. Okamžitě jsme zahájili vyšetřování. Zdá se, že některá ze třetích stran měla přístup k omezené množině dat, která zahrnuje e-maily, uživatelská jména a zašifrovaná hesla."

Krádež dat u populární streamovací aplikace: jak by měli reagovat uživatelé

plex

Provozovatel streamingu Plex informuje prostřednictví e-mailu odběratele své služby o potenciálním bezpečnostním incidentu. Pro zachování maximální bezpečnosti je vyzývá ke změně hesla a aktivaci dvoufaktorové autentizace. | Zdroj: Plex.tv

Přestože neexistují žádné důkazy o tom, že by skutečně došlo k vyzrazení osobních údajů, poskytovatel služby doporučuje svým zákazníkům, aby jednali neprodleně.

Společnost své zákazníky ujišťuje, že informace o jejich platebních údajích nebyly dotčeny: "Čísla kreditních karet ani jiná platební data nejsou uložena na našich serverech a při tomto incidentu nebyla ohrožena."

Podle informací zástupců společnosti Plex byla bezpečnostní chyba identifikována a současně byla přijata i příslušná opatření.

Také už byla nalezena a označena bezpečnostní zranitelnost, jejímž zneužitím by třetí strany mohly získat přístup ke konkrétním údajům. Na opravách a souvisejících opatřeních se pracuje.

Aplikace Plex, kterou používá přibližně 20 milionů uživatelů, je jednou z největších aplikací mediálních serverů, která streamuje zvuk, videa a fotografie, které ukládají a sdílí její zákazníci. Americký poskytovatel nabízí stále více obsahu také pro platící abonenty.

Zdroj: The Verge

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení