Menu

Uživatelé iPhonu 12, kteří mají problémy se zvukem, dostanou opravu zdarma

06.09.2021 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé iPhonu 12, kteří mají problémy se zvukem, dostanou opravu zdarma

Uživatelé iPhonu 12, kteří mají problémy se zvukem, dostanou opravu zdarma | foto: Joel Rohland/Unsplash

Mnoho uživatelů iPhonu si už nějakou dobu stěžuje na nepříjemný problém. Zařízení mají problémy se zvukem reproduktorů. Pro postižené iPhony Apple nyní oznámil program bezplatných oprav.

Když utratíte více než 25.000 Kč za nový smartphone, očekáváte bezchybný výkon. Zdá se ale, že tomu tak u některých modelů iPhonu současné generace není. iPhone 12 a iPhone 12 Pro mohou mít problémy se zvukovým výstupem. Apple to nyní oznámil oficiálně a uživatele informuje na svém webu Support.apple.com v příspěvku "iPhone 12 and iPhone 12 Pro Service Program for No Sound Issues". A protože se jedná o problém krytý zárukou, byl už zahájen oficiální program servisní výměny.

Apple neuvádí, kolika vyrobených kusů se problém zvuku týká. Oficiálně se hovoří o "velmi malém procentu" obou zmíněných modelů smartphonů. Dotčená zařízení byla vyrobena v období od října 2020 do dubna 2021. Příčinou problémů se zvukem je pravděpodobně vadná součástka sluchátkového modulu. iPhonu 12 Pro Max a iPhonu 12 Mini se to údajně netýká.

iPhone 12: Apple nabízí bezplatnou opravu chyby zvuku

iphone13expensive-cover

U iPhonů 12 se objevily problémy s reprodukcí zvuku. Nyní Apple zahájil program bezplatné opravy. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Americký výrobce popisuje projev chyby takto: "Pokud váš iPhone 12 nebo iPhone 12 Pro neposkytuje zvuk ze sluchátka v průběhu nebo přijímání hovorů, může jít o chybu, kvalifikovanou pro servisní zásah." V takovém případě je možné nechat daný smartphone opravit v obchodě Apple Store nebo u autorizovaného poskytovatele služeb Apple, a to bezplatně. Uživatelé mohou vadné iPhony zasílat také poštou.

Postiženým uživatelům Apple výslovně doporučuje, aby si před výměnou vytvořili zálohu mobilního telefonu v iCloudu nebo v počítači. Pokud jsou opravované iPhony poškozeny rozsáhleji, že nelze provést pouze objednanou opravu a je třeba k provedení garančního servisu opravit i jiná poškození, mohou být takové práce spojeny s náklady. To je případ například prasklého displeje.

Servisní program pro zjištěné problémy se zvukem platí pro dotčená zařízení dva roky od prvního maloobchodního prodeje vadných telefonů. Není jasné, jak dlouho bude oprava vadné součásti modulu sluchátka trvat. Nelze vyloučit, že se kvůli servisu uživatelé budou muset bez svého iPhonu několik dnů obejít.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení