Menu

Uživatelé karet od Nvidia by měli rychle aktualizovat: výrobce uvolnil patch pro mnoho zranitelností

02.12.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé karet od Nvidia by měli rychle aktualizovat: výrobce uvolnil patch pro mnoho zranitelností

Uživatelé karet od Nvidia by měli rychle aktualizovat: výrobce uvolnil patch pro mnoho zranitelností | foto: Christian Wiediger/Unsplash

Majitelé grafických karet od výrobce Nvidia by si měli urychleně instalovat aktualizace. Nová záplata odstraňuje četné bezpečnostní mezery.

Ve své nejnovější informaci, která je adresována především uživatelům jejích výrobků, Nvidia zmiňuje důležitou aktualizaci. Odstraňuje bezpečnostní mezery v ovladačích svých grafických karet pro platformy Windows a Linux. Ovladače jsou obsaženy také v různém softwaru výrobce. Zneužití zranitelnosti by v nejhorších případech mohlo vést k instalaci škodlivého kódu do počítače.

Nvidia proto uživatelům doporučuje, aby si aktualizace do svých počítačů instalovali co nejdříve a případným útokům tak předešli.

V grafických kartách byly objeveny četné bezpečnostní chyby

nvidiagpufix

Mnoho uživatelů, kteří mají ve svých počítačích instalované karty Nvidia, by mělo co nejdříve aktualizovat. | Zdroj: Daniel Hatcher/Unsplash

Většina z 29 oznámených zranitelností je klasifikována stupněm ohrožení "střední". Jedna, která je označena CVE-2022-34669 má základní skóre 8,8 a je hodnocena jako "vysoká". Útočníci zde mohou kvůli existující chybě spustit na napadeném počítači škodlivý kód nebo upravit systémové soubory.

Seznam všech bezpečnostních zranitelností, příslušných operačních systémů a hodnocení úrovně ohrožení, naleznete na stránkách podpory výrobce.

Zdroj: Nvidia SupportBleeping Computer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení