Menu

Uživatelé nebudou mít radost: končí bezplatná verze oblíbeného antivirového nástroje

14.12.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé nebudou mít radost: končí bezplatná verze oblíbeného antivirového nástroje

Uživatelé nebudou mít radost: končí bezplatná verze oblíbeného antivirového nástroje | foto: OpenClipart-Vectors/Pixabay

Mnoho uživatelů nepotěší novinka, týkající se oblíbeného antiviru Bitdefender. Jeho poskytovatel oznámil, že nabídka jeho bezplatné verze bude koncem roku ukončena.

Na informační stránce vývojáři oznámili, že k 31. prosinci 2021 definitivně končí bezplatné poskytování antivirového programu Bitdefender Antivirus Free Edition for Windows. Související soubory ke stažení už byly z domovské stránky poskytovatele odstraněny.

Uživatelé, kteří si už software instalovali, nebo si jej ještě v těchto dnech stahují z jiných externích zdrojů, jej mohou používat až do 30. června 2022. Do té doby bude program podporován.

Antivirový program BitDefender Free končí: jaké jsou důvody

bdfree

Podle informací od vývojářů už nejsou schopni zajistit dostatečnou kvalitu bezplatné verze Bitdefenderu. | Zdroj: Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender také informuje o důvodech tohoto kroku. Podle jeho vyjádření bude podpora a poskytování bezplatné verze ukončeno v rámci strategie většího zaměření na ochranné produkty napříč platformami. Dále uvádí, že uživatele, kterých se to týká, brzy kontaktuje prostřednictvím e-mailu a nabídne jim speciální slevy při přechodu na placenou verzi produktu Bitdefender Total Security.

Na fóru uživatelské komunity také jeden ze zaměstnanců společnosti Bitdefender upozorňuje, že bezplatný produkt už nesplňuje vysoké nároky vývojářů. Poskytovatel neustále přezkoumává vlastní sortiment produktů, aby byl schopen poskytovat ochranu uživatelů za všech okolností. Protože už to zřejmě nelze u produktu Bitdefender Free zaručit, bude tato verze k 31. prosinci ukončena. Související komentář je ke čtení na webových stránkách community.bitdefender.com ve větvi "Will Bitdefender Free continue to exist?".

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení