Menu

Uživatelé Samsungu jdou na barikády: reklamy Googlu vyvolávají hněv mnoha z nich

30.11.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé Samsungu jdou na barikády: reklamy Googlu vyvolávají hněv mnoha z nich

Uživatelé Samsungu jdou na barikády: reklamy Googlu vyvolávají hněv mnoha z nich | foto: BENCE BOROS/Unsplash

Změna Googlu v současnosti rozčiluje mnoho uživatelů smartphonů. Objevují se informace, že při používání Asistenta Google na smartphonu Samsung Galaxy vyskakují reklamy.

Asistent Google v současnosti způsobuje některým uživatelům potíže. Jak uživatelé uvádějí na Redditu, čas od času se zobrazují reklamy. Reakce nespokojenců najdete ve vlákně "UNACCEPTABLE Google to add ads to my home screen when I open assistant." Při použití vyhledávání prostřednictvím Asistenta se reklamy zobrazují nad jeho obrazovkou. V jednom z příkladů je uvedena reklama na Nest Hub, hlasového asistenta pro ovládání zařízení chytré domácnosti. Zobrazované nabídky se pravděpodobně týkají vždy této technologie Google.

Přesto to vypadá, že původ inzerátů není od samotného Googlu. Všichni uživatelé, kteří tyto reklamy nahlásili, používají smartphone Samsung. Už dříve si uživatelé produktů Galaxy opakovaně stěžovali na reklamy v různých aplikacích, dokud Samsung nezasáhl a neodstranil je.

Samsung nebo Google: tak kdo je za to zodpovědný?

sasmungads

Která ze společností stojí za umísťováním reklam. | Zdroj: James Yarema/Unsplash

Přestože reklamní sdělení nezakrývá žádné důležité funkce smartphonu, inzerce uživatele obtěžuje. Těžko říci, kdo je za to nakonec zodpovědný. Je také možné, že tato reklamní okna byla aktivována pouze v rámci akce "Black friday" anebo se zobrazují zvlášť aktivním uživatelům Googlu. Ani jeden z technologických gigantů doposud nevydal v této věci žádné prohlášení.

Zdá se, že v současnosti ani neexistuje řešení, jak reklamu odstranit. Uživatelé se s ní pravděpodobně budou muset prozatím smířit. Je možné, že odpovědné osoby na internetové protesty zareagují a reklamy odstraní.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení