Menu

Uživatelé Windows 11 jsou naštvaní: nový update způsobuje problémy při hraní her

26.09.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé Windows 11 jsou naštvaní: nový update způsobuje problémy při hraní her

Uživatelé Windows 11 jsou naštvaní: nový update způsobuje problémy při hraní her | foto: Resul Kaya/Unsplash

Minulý týden Microsoft uvolnil první velkou aktualizaci Windows 11 22H2. Neobešlo se to ale bez komplikací, které pozorují především počítačoví hráči. Ti z nich, kteří mají grafické karty Nvidia, hlásí po aktualizaci značné snížení výkonu.

Čerstvá aktualizace Windows 11 22H2 způsobuje u mnoha hráčů rozčarování. Po instalaci došlo k výraznému propadu výkonu, což se projevuje i ve zpoždění a poklesu zobrazovací frekvence.

Důvodem je to, že procesor je v některých případech využíván pouze na pět procent. Na fóru Microsoftu jeden z uživatelů píše, že vytížení procesoru při hraní her je obvykle 50 až 60 procent. Podle všeho tedy dochází k využívání jen malé části dostupného výkonu, což vede ke špatným odezvám při hraní her.

Zklamání pro hráče: aktualizace systému Windows 11 způsobuje potíže

nvidia

Majitelé grafických karet Nvidia si v současné době stěžují na problémy po instalaci aktualizace systému Windows 11 na verzi 22H2. | Zdroj: Zdroj: Jose G. Ortega Castro/Unsplash

Přesnou příčinu diskutovaného problému se prozatím nepodařilo odhalit. Jediným nápadným a shodným rysem je, že ve všech postižených systémech jsou instalované grafické karty Nvidia. Konkrétní model zřejmě nehraje roli. Zástupci Microsoftu ani Nvidie se k tomu zatím nevyjádřili.

Jediným řešením v danou chvíli tedy je buď se obrnit trpělivostí a počkat na opravu, nebo provést rollback na předchozí verzi Windows 11 odstraněním aktualizace.

Zdroj: Bleeping Computer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Problém po aktualizaci W10

  Dobrý den.
  Stejné potíže se objevují i po aktualizaci Windows 10 Version 21H2 pro platformu x64 (KB5017500). Konkrétně Asphalt8:AirBorne. Hra se po aktualizaci seká až do zamrznutí a nelze se jinak dostat ven, než natvrdo restartovat. Je to děs.

  Reagovat na komentář

  Vono,pokud upgradujete z desítek – může se vyskytnout hromada problémů,např. to že 22h2 nešlo vůbec nainstalovat.Čistá instalace os pomůže.Popř. aktualizace ovladačů,jelikož win11 nainstaluje starší ovladač…

  Reagovat na komentář

  Tak Jinak!!!

  Beru zpět co jsem napsal ráno! Ano výkon byl opravdu snížen, trvalo to několik dnů, patrně tedy opravdu poslední aktualizací Win11, ale když jsem mrknul na aktualizace s tím, že je vrátím, koukám, že mi to naopak nabízí aktualizaci právě na 22H2. Tak jsem hned aktualizoval a NAOPAK po instalaci aktualizace a restartu PC VŠE OPĚT BĚŽÍ JAK MÁ! Výkon ok, obraz ve hrách také a stabilita v pohodě (nic nepadá). Tedy naopak aktualizace na 22H2 pomohla. HURÁ!!! :-D

  Reagovat na komentář

  Geforce gtx 1080ti jede jak po másle

  Reagovat na komentář

  Ge Force 3070 RTX Šlape jako hodinky !!

  Všechno jede jak má.. Crysis Remastered 1.2.3. Battlefield 5.. žádné problémy!! Dokonce mi 3D MARK ukazuje nepatrný nárust :-)

  Reagovat na komentář

  GeForce 3060 RTX

  Tak konečně vím čím to je způsobeno. Už jsem si myslel, že tam je nějaký virus. Pokles jsem zaznamenal hlavně u her Resident Evil: Village a Forza Horizon 5, tam mi včera při závodu dokonce hra několikrát spadla. Ok, vrátím tedy poslední aktualizaci, protože takhle se to fakt nedá! :-(

  Reagovat na komentář

  U mě v pohode

  Já žádné zhoršené podmínky při hraní her nepozoruji u mě bez problémů mám Geforce RTX 1650.

  Reagovat na komentář

  W11

  Neda sa v tom pracovat, na hry kašlem.
  Takú jednoduchú vec tam nevedia dať aby nezoskupovalo ikony na lište.. tym padom je to nepouzitelne ked mate otvorených viac Excelovskych suborov a viac okien VBA a musíte na to nadýsť myškou a z tých malých okienok co sa zobrazia skusit trafit okno ktore potrebujete. Robia to naschvál? Alebo kde je problem ze to musi byt takto a nijak inak. Ocakacate ze do novej verzie nieco pridajú a nie ze nieco zoberú..

  Reagovat na komentář

  Batérie !

  Po instalaci Windows 11 a restartu se začala baterie formátovat ! Lenovo S340 – The Battery 92%! Today is The Full ! 100% !!! Windows se polepšil , z desítek na jedenáctky !

  Reagovat na komentář

  Batérie !

  Po instalaci Windows 11 a restartu se začala baterie formátovat ! Lenovo S340 – The Battery 92%! Today is The Full ! 100% !!! Windows se polepšil , z desítek na jedenáctky !

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení