Menu

Uživatelé zařízení Galaxy by měli neprodleně aktualizovat: desítky zranitelností ohrožují jejich smartphony

06.01.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé zařízení Galaxy by měli neprodleně aktualizovat: desítky zranitelností ohrožují jejich smartphony

Uživatelé zařízení Galaxy by měli neprodleně aktualizovat: desítky zranitelností ohrožují jejich smartphony | foto: Jonas Leupe/Unsplash

Samsung v těchto dnech uvolňuje bezpečnostní updaty pro leden 2023. Uživatelé by neměli s instalací dlouho vyčkávat, záplaty opravují 55 objevených bezpečnostních mezer.

V rámci svého měsíčního režimu oprav Google uvolnil také lednovou bezpečnostní aktualizaci Androidu, která odstraňuje řadu bezpečnostních nedostatků. Ty byly v převážné většině objeveny v prosinci 2022. Měsíční updaty přebírá také Samsung a přizpůsobuje je pro svá zařízení řady Galaxy. Tento měsíc vývojáři řeší celkem 55 bezpečnostních chyb. Rizikovost 52 z nich je klasifikována úrovní "vysoká".

Aktualizace se obvykle nejdříve uvolňují pro nejvyšší modely, záplaty jsou ale k dispozici i pro mnoho starších zařízení. Informaci přímo od výrobce připojujeme na konec článku.

Samsung uvolňuje updaty pro Galaxy v několika vlnách

samsungupdate

Jihokorejský výrobce poskytuje svým modernějším modelům měsíční bezpečnostní aktualizace. Ani na starší modely se nezapomíná, nicméně v delších intervalech. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Pro ochranu vlastního zařízení před zranitelnostmi je dobré s instalací nabízených aktualizací příliš neotálet. Instalace probíhá bez nutnosti připojovat smartphone k počítači, používá se metoda "Over-the-Air", tedy vzduchem. O dostupnosti aktualizace pro vlastní zařízení se uživatel dozví v oznámení. Případně je v nastavení mobilu možné ručně zkontrolovat, zda už jsou aktualizace k dispozici.

Updaty jsou často distribuovány v několika vlnách a v jednotlivých zemích jsou k dispozici v různých termínech. Proto je možné, že aktualizace pro konkrétní model bude dostupná až později. Doporučuje se ji stahovat při připojení na Wi-Fi. Software obvykle obsahuje několik set MB dat, tak je dobré šetřit mobilní data.

Abyste se nevystavovali zbytečnému bezpečnostnímu riziku, je vhodné instalovat dostupné bezpečnostní aktualizace ihned po jejich vydání. Aktualizace zabezpečení obvykle neobsahují nové funkce, jsou ale výjimky. Samsung například v předchozích letech poskytl pro své špičkové smartphony v rámci bezpečnostních záplat některé nové funkce pro fotoaparát, jako byl například integrovaný skener QR kódů.

Smartphony Samsung Galaxy: tyto modely získají aktualizace

Přehled zařízení, které obdrží aktualizaci, Samsung uvádí na své stránce podpory https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb. Měsíční updaty získávají následující modely:

– Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Z Flip4, W23, W23 flip,

– Galaxy S10 Lite,

– Galaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20+, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra,

– Galaxy Note10 Lite, Galaxy Note20, Galaxy Note20 5G, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra 5G,

– firemní modely: Galaxy A52, Galaxy A52 5G, Galaxy A52s 5G, Galaxy A53 5G, Galaxy Xcover Pro, Galaxy Xcover5, Galaxy Xcover6 Pro.

Přehled je aktuální k datu 5. ledna 2023.

Podle informací od Samsungu dostávají ostatní zařízení bezpečnostní aktualizace buď každé tři, nebo každých šest měsíců. V minulosti firma také uvedla, že v kritických případech bude vydávat i nepravidelné aktualizace pro vybrané oblíbené modely.

Zdroj: SamsungSamlover

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení