Menu

V bezpečí i před GoldenEye

29.06.2017 11:55 | Josef Mika + Přidat komentář
V bezpečí i před GoldenEye

V bezpečí i před GoldenEye | foto: CHIP

Společnost Bitdefender identifikovala rozsáhlý útok, který se v současné době šíří po celém světě. Předběžné informace ukazují, že vzorek škodlivého softwaru, který je odpovědný za infekci, je téměř identickým klonem řady GoldenEye ransomware.

V čem je rozdíl od minulého útoku GoldenEye? Nová verze GoldenEye má dvě vrstvy šifrování: první jednotlivě šifruje cílové soubory v počítači, druhá šifruje struktury NTFS. Tyto dvě vrstvy šifrování zabraňují tomu, aby napadený počítač naběhl do prostředí operačního systému a aby uchovával uložené informace nebo vzorky.

Po tomto napadení je poškozen operační systém a spustí se jeho restart, čímž přivede počítač do nepoužitelného stavu, a zároveň zobrazí informaci o nutnosti zaplatit výkupné ve výši 300 dolarů.

Bitdefender přispěchal s ujištěním, že jeho produkty, ať už domácí nebo firemní, aktuálně známé vzorky nové verze GoldenEye blokují.

photo-39399-20150717-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení