Menu

V Metě se dějí věci: zaměstnanci ovládli účty na Facebooku a Instagramu – od uživatelů požadovali výkupné

25.11.2022 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
V Metě se dějí věci: zaměstnanci ovládli účty na Facebooku a Instagramu – od uživatelů požadovali výkupné

V Metě se dějí věci: zaměstnanci ovládli účty na Facebooku a Instagramu – od uživatelů požadovali výkupné | foto: Timothy Hales Bennett/Unsplash

To, že sociální platformy koncernu Meta těží data svých uživatelů a dále s nimi nakládají, je už známá věc. Nyní ale vyplula na povrch další skutečnost: zaměstnanci firmy zřejmě ukradli některé účty a za jejich opětovné zpřístupnění požadovali výkupné.

O těchto incidentech informuje Wall Street Journal a podle jeho informací došlo v loňském roce k více než dvěma desítkám takových případů. Jde o to, že zaměstnanci Mety opakovaně přebírají uživatelské účty na Facebooku a Instagramu.

Některé z obětí byly posléze vydírány. Za obnovení přístupu k uživatelským účtům měly zaplatit několik tisíc USD. V některých případech dokonce došlo k údajnému podplácení zaměstnanců Mety z třetích strach s cílem získat přístup ke konkrétním účtům.

Ukradené účty Facebooku a Instagramu: Meta zaměstnance vyhodila

ig-fb

Zaměstnanci Mety zneužili svých pravomocí a zmocnili se některých účtů na Facebooku a Instagramu. Za jejich opětovné zpřístupnění požadovali výkupné. | Zdroj: dole777/Unsplash

Zástupci společnosti na zjištěný incident následně reagovali a propustili řadu zaměstnanců. Byli mezi nimi nejen lidé, kteří pracovali pro Metu, ale také pro externího poskytovatele služeb, Allied Universal.

Někteří z nich pracovali na pozicích přímo v Metě. Údajně docházelo ke zneužívání interního nástroje s názvem Oops, který se používá k obnovení účtů.

Zdroj: Wall Street Journal

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení