Menu

V Praze se otvírá Apple Museum

17.12.2015 13:08 | Pavel Trousil + Přidat komentář
V Praze se otvírá Apple Museum

V Praze se otvírá Apple Museum | foto: CHIP

Apple Museum, první svého druhu nejen v České republice, se dnes v 17:00 hod. otevře pro veřejnost. Unikátní expozice představuje kolekci počítačů z let 1976 až 2012 a dalších předmětů z produkce společností spojených se jménem Steva Jobse – Apple, Pixar a Next. 

V novém muzeu podle nadace najdete největší soukromou sbírkou produktů Apple na světě. Mezi jedinečnými exponáty nechybí ani legendární Apple Lisa, první Macintosh, školní ročenky z dob studií Steva Jobse a Steva Wozniaka a další vzácné rarity.

Nové Apple Museum je poctou vizionáři, který chtěl a dokázal změnit svět. Umožňuje zblízka prozkoumat odkaz Steva Jobse v podobě milníků ve světě moderních technologií. Jednotlivé exponáty jsou přehledně uspořádány, umístěny na kvádrech z hladkého umělého kamene corian. Návštěvníky provází multimediální průvodce, který je k dispozici prostřednictvím chytrého telefonu či tabletu, a to v 9 světových jazycích.

apple-museum-2-nahled-nahled

Vznik Apple Musea iniciovala Nadace centra Pop Art Gallery s cílem představit veřejnosti prostřednictvím kultovní značky počítačového průmyslu novodobou historii každého z nás – jak rychlý vývoj technologií ovlivňuje náš život, který je s nimi v dobrém i zlém spjatý. Na realizaci se podíleli studenti ČVUT a provází ji řada zajímavých údajů. Například délka instalovaných kabelů dosahuje v součtu 12 tisíc metrů!

Apple Museum sídlí v zrekonstruovaném měšťanském domě na nároží Husovy a Karlovy ulice. V přízemí je umístěna stylová kavárna a vegan raw bistro s jídly a nápoji, které měl v oblibě i Steve Jobs. Kromě občerstvení jsou připraveny i tablety. Děti jsou zvány do zábavné interaktivní místnosti. V podzemí budovy, v zachovalých románských sklepích ze 14. století, bude v průběhu následujícího měsíce otevřena pop artová galerie, která se bude věnovat především českým představitelům tohoto uměleckého stylu 50. let. Otevírací doba Apple Musea je denně od 10 do 22 hodin.  Výtěžek ze vstupného bude použit na nadační účely.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení