Menu

Velikonoce nebyly jen vajíčka, pomlázka a sníh...

03.04.2013 11:05 | Redakce Chip + Přidat komentář
Velikonoce nebyly jen vajíčka, pomlázka a sníh...

Velikonoce nebyly jen vajíčka, pomlázka a sníh... | foto: CHIP

Symantec zaznamenal v souvislosti s Velikonocemi zvýšenou aktivitu spammerů. Nevyžádaná pošta často láká na možnost vytvořit personalizované e-maily, posílat elektronické pohlednice nebo se snaží uživatele přesvědčit k výhodnému nákupu replik hodinek, aut nebo k nákupu květin.

„Spammeři už tradičně zneužívají významné svátky nebo sportovní události k rozesílání nevyžádané pošty. Uživatelé by na internetu měli být obezřetní. V reálném světě přemýšlíme, kam můžeme jít a kde by to naopak bylo nebezpečné, a podobně by uživatelé měli přemýšlet i v on-line světě. Zároveň by už mělo být samozřejmostí používání kvalitního bezpečnostního softwaru. Kromě spamu totiž na uživatele číhají i daleko sofistikovanější hrozby,“ říká Patrick Müller, Consumer Sales Account Manager, tým Norton společnosti Symantec.

 

 

Spammeři také často rozesílají různé pozvánky do kasín a heren s možností získat zdarma úvodní vklad a další bonusy. Uživatelé by si měli dát pozor i na neopakovatelné nabídky různých farmaceutických produktů.

 

 

Podobné škodlivé nevyžádané e-maily mají v předmětu například:

  • Shop Easter toys, baskets, plush and more
  • Fun and Unique Easter Gifts
  • Celebrate Easter with a Personalized Gift

Více informací najdete na blogu společnosti Symantec:

http://www.symantec.com/connect/blogs/spammers-magical-gifts-easter

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení