Menu

Velká změna pro uživatele Facebooku: pro mnoho účtů se stává povinnou dvoufaktorová autentizace

07.12.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velká změna pro uživatele Facebooku: pro mnoho účtů se stává povinnou dvoufaktorová autentizace

Velká změna pro uživatele Facebooku: pro mnoho účtů se stává povinnou dvoufaktorová autentizace | foto: Alex Haney/Unsplash

Facebook vyžaduje, aby někteří uživatelé přešli na další stupeň zabezpečení účtu. To by mělo přispět k vyšší ochraně účtů před hackery.

Společnost Facebook oznámila změnu přihlášení pro některé uživatele této sociální sítě. Jak informoval server Techcrunch ve svém příspěvku "Facebook is making two-factor mandatory for high-risk accounts", některé z účtů budou mít povinnost přejít na dvoufaktorové ověřování při přihlášení. Změna bude probíhat v následujících dvou týdnech. Dotčení se o tom v předstihu dozvědí prostřednictvím e-mailu nebo v aplikaci.

Netýká se to ale zdaleka všech uživatelů sociální sítě. Firma k tomuto kroku nutí pouze "zranitelné účty" a chce je tím přimět k tomu, aby přešly na vyšší úroveň zabezpečení. To by se tedy mělo týkat především lidí z oblasti veřejného života. Ti se stávají terčem hackerů a kybernetických útoků zpravidla častěji. Dvoufaktorové ověřování jim může pomoci zabránit v pokusech útočníků o neoprávněné přístupy, krádeže účtu apod., a tím i následným škodám.

Změna u Facebooku: do budoucna pro všechny uživatele?

facebook2fa

Někteří uživatelé Facebooku budou muset při přihlašování provést dodatečné ověření prostřednictvím dvoufaktorové autentizace. | Zdroj: Solen Feyissa/Unsplash

Celou kampaň Facebook zahrnuje pod projekt "Facebook Protect", v jehož rámci bylo identifikováno 1,5 milionů účtů s vyšší mírou zranitelnosti. Z nich si dvoufaktor doposud aktivovalo přibližně 950.000 účtů. První testy, které vyžadovaly povinný přechod u malého počtu uživatelů, už byly úspěšné. Přibližně 90 % dotázaných si tento dodatečný bezpečnostní prvek aktivovalo.

Je také možné, že v dlouhodobém horizontu Facebook zavede povinné dvoufaktorové ověřování pro všechny účty. Tuto funkci využívá jen několik lidí, ačkoliv nabízí výrazně vyšší míru zabezpečení a přihlášení trvá jen o několik okamžiků déle. Zavedením povinné 2FA ochrany by potřebné zabezpečení dostaly všechny účty. Tato funkce ale pro většinu účtů prozatím zůstává volitelná.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení