Menu

Velký útok na Samsung, Apple a další: unikl plán oblíbeného výrobce mobilů

04.04.2022 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velký útok na Samsung, Apple a další: unikl plán oblíbeného výrobce mobilů

Velký útok na Samsung, Apple a další: unikl plán oblíbeného výrobce mobilů | foto: Jonas Leupe/Unsplash

Motorola zřejmě chystá velký útok na konkurenci. Podle informačních úniků v letošním roce uvede na trh bezmála dvacet zařízení.

Motorola se právě vyšvihla na třetí místo na americkém trhu smartphonů a vypadá to, že je letos nezastavitelná. Podle uniklého časového plánu uvádění novinek to vypadá, že v tomto kalendářním roce můžeme od Motoroly očekávat nejméně 19 smartphonů.

Evan Blass prozradil podrobnosti o nejméně čtyřech chystaných zařízeních výrobce. Všechny patří do špičkové kategorie.

Čtyři připravované telefony Motorola mají kódová označení Frontier, Miami, Dubai a Dubai Plus. O modelu Frontier se silným fotoaparátem s rozlišením 200 Mpx jsme toho už slyšeli a četli poměrně dost. Blass tvrdí, že zařízení bude na globální trhy uvedeno pod označením Motorola Edge 30 Ultra. Dříve než ve třetím čtvrtletí letošního roku by to ale být nemělo.

Velký útok na Samsung, Apple a další výrobce: co by měla nová zařízení umět

Telefon, který můžeme očekávat mnohem dříve, je Dubaj. Smartphone by mohl být uveden na trh v dubnu a bude mít 6,55″ FullHD+ POLED displej se 144Hz obnovovací frekvencí. Fotoaparát bude tvořen dvěma 50Mpx objektivy (hlavním a párovým širokoúhlým), spolu s 2Mpx objektivem pro efekt hloubky ostrosti. Selfie fotoaparát na přední straně bude osazen 32Mpx snímačem. Zdrojem energie bude akumulátor s kapacitou 4020 mAh. O procesoru zatím nepadlo ani slovo, ale zařízení by mělo být dodáváno ve třech konfiguracích RAM a paměťového úložiště, přičemž nejvyšší by měl být model s kapacitou 8 GB/256 GB.

Dubaj Plus by měl údajně být uveden na trh ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Očekává se, že prozatím neoznačený telefon získá osmijádrový procesor MediaTek se dvěma jádry Cortex-A78 a frekvencí 2,6 GHz, a šesti jádry Cortex-A78 s frekvencí 2 GHz. Hlavní rozdíl mezi tímto modelem a standardní verzí Dubai bude v tom, že bude osazen silnějším akumulátorem s kapacitou 5000 mAh a podporou dotykového pera.

Únik v Motorole: mohly by následovat další informace

edgex30

| Zdroj: Twitter/Anthony (@TheGalox_)

Smartphone s kódovým označením Miami by Motorola mohla uvést v rozmezí termínů obou zařízení Dubai. To by mohlo být mezi dubnem a září. Telefon by mohl být odlehčenou verzí modelu Edge Plus s 6,28" displejem a opakovací frekvencí 120 Hz, Snapdragonem 695, 6 GB/8 GB RAM, 128 GB/256 GB paměťovým úložištěm, 64Mpx hlavním fotoaparátem, 13 Mpx širokoúhlým fotoaparátem a 32Mpx selfie kamerou. Miami také údajně živí akumulátor s kapacitou 4020 mAh.

Podrobnosti o ostatních telefonech ze seznamu Motoroly Blass nesdělil. Tento únik ale označil za "první část" plánu výrobce.

Zdroj: 91mobiles

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení