Menu

Verbatim ještě neláme hůl nad floppy diskem

04.05.2010 07:28 | Redakce Chip + Přidat komentář
Verbatim ještě neláme hůl nad floppy diskem

Verbatim ještě neláme hůl nad floppy diskem | foto: CHIP

Koncem dubna ohlásila firma Sony, že po 30 letech skončí s výrobou a prodejem 3,5“ floppy disků. Tato firma přitom v roce 1981 představila první 3,5“ mechaniku a byla největším výrobcem disket. V jiném oznámení pak firma Verbatim ohlásila, že zatím nad floppy disky hůl neláme.

I po téměř 30 letech od zrození v roce 1981 zůstává 3,5“ floppy disk velmi rozšířeným nosičem pro ukládání dat, a to i navzdory příchodu takových rivalů jako je CD nebo USB flash disk. Podle analýzy firmy Verbatim se v roce 2009 prodalo v Evropě okolo 50 milionů těchto médií, přičemž nejsilnější poptávka byla zaznamenána ve východní Evropě. Prodeje disket v České republice dosahují přibližně 150 tisíc kusů za čtvrtletí.
Obrovská instalovaná báze floppy disků znamená, že toto úložné médium je stále využíváno jak v domácí, tak i profesionální sféře, včetně státní správy i výrobního průmyslu. Poptávka po něm je proto stabilní. Firma Verbatim je odhodlána pokračovat v dodávkách floppy disků po celém světě. Zákazníci v České republice je proto i v budoucnu najdou v specializovaných obchodech s elektronikou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení